Dolar
7.6802
0.2336%
Euro
8.9997
0.235%
Altın
1889.95
-0.5394%
Borsa
1105.45
0.8475%
G. Altın
466.201
-0.4667%
Bitcoin
80468.7
-1.0671%
25ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 25 C

  Zekeriya Öz ve Adil Öksüz'ün yakalandığı iddiaları yalan

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Zekeriya Öz ve Adil Öksüz'ün yakalandığı iddiaları ile ilgili konuştu.
  • AA
  • 13.08.2016 - 08:49
  Zekeriya Öz ve Adil Öksüz'ün yakalandığı iddiaları yalan

  Zekeriya Öz ve Adil Öksüz ün yakalandığı iddiaları yalan #1

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Meclis'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  "DEĞİŞİK İHBARLAR GELİYOR"

  Adil Öksüz ile Zekeriya Öz'ün yakalandığı iddialarının asılsız olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, "Şu anda bu bilgi doğru değildirdir ama değişik ihbarlar geliyor özellikle son iki gündür. Bunların hepsi değerlendiriliyor, arkadaşlarımız da yakından takip ediyor. Gürcü yetkililerle de yakın temas içindeyiz" ifadesini kullandı.

  YAKALANMADILAR

  Her türlü detay, bilgi ve ihbarın titizlikle değerlendirildiğini dile getiren Çavuşoğlu, Öz ve Öksüz'ün daha önce gittikleri iddia edilen yerlerin kamera görüntülerinin de incelendiğini, ancak şu anda yakalanmalarının söz konusu olmadığını belirtti.

  MUTLAKA BULACAĞIZ

  Bakan Çavuşoğlu, Gürcistan'da olabileceklerine dair bir şüphe olduğunu aktararak, "Daha önce biliyorsunuz Zekeriya Öz Gürcistan'a kaçmıştı. Gümrük kapısındaki kameralarda tespit edilmişti. Bazen Avrupa'ya gidip geldiği yönünde bilgiler var ama bize gelen her bilgi sadece bu ikisi için değil, diğer kaçanlarla ilgili her bilgiyi titizlikle inceliyoruz, takip de ediyoruz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar izlerini süreceğiz, mutlaka bulacağız" dedi.

  Zekeriya Öz ve Adil Öksüz ün yakalandığı iddiaları yalan #2

  ABD ZİYARETİ

  Bakan Çavuşoğlu, ABD'ye ne zaman gideceğine ilişkin soru üzerine de 22 Ağustos'ta ABD'den bir heyetin geleceğini, 23-24 Ağustos tarihlerinde toplantıların gerçekleştirileceğini anımsattı.

  ABD'den üst düzey ziyaret de beklediklerini aktaran Çavuşoğlu, şu değerlendirmede bulundu:

  "Tarihler konusunda önce bilgi verdik. Onların teklif ettiği, bizim de 'olur' dediğimiz tarihleri söyledik. Adalet Bakanlığımız dosyayı hazırlıyor. Öyle gözüküyor ki ABD'den gelecek ziyaretler sonrasına denk gelecek dosyanın hazırlanması. Biz de Adalet Bakanımızla birlikte Washington'a giderek hem belgeleri teslim edeceğiz hem de yine orada görüşeceğiz, müzakereleri sürdüreceğiz ki bir an evvel teröristbaşı Türkiye'ye iade edilsin."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir