Petrol
81.43
-2.72%
Euro
19.4733
0.34%
Dolar
18.6309
-0.01%
Altın
1.055
0.35%
Borsa
4875
0.00%
Bitcoin
308.883
-1.93%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C

  30 yıl sonra parmaklarına kavuştu

  Bir buçuk yaşında tandıra düşüp, parmaklarıyla avucu birbirine kaynaşan Taner İlhan'ın ameliyatı başarılı geçti.
  • DHA
  • 19.09.2017 - 12:00
  30 yıl sonra parmaklarına kavuştu

  Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özlenen Özkan ve Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşerek Erzurum'dan Antalya'ya gelen Taner İlhan, 1.5 yaşındayken düştüğü tandırda her iki el avuç ve parmaklarının yanarak birbirine kaynaştığını anlattı.

  30 yıl sonra parmaklarına kavuştu #1

  İlhan, 8 yaşına geldiğinde ilk kez hastaneye götürülerek ameliyat olduğunu belirterek, "Sonrasında Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde Prof. Dr. Ömer Özkan hocamı internetten bularak iletişime geçtim. Ellerimin durumunu anlattım. Ellerimin açılabilme şansını ve protez yapılıp yapılamayacağını sordum. Ellerimin açılabileceğini, istersem nakil de olabileceğimi söylediler. Ameliyata hazır olduğumu söyledim. Bu görüşme sonrasında ameliyata karar verildi. 1 yıl önce ameliyatlar başladı." diye konuştu.

  30 yıl sonra parmaklarına kavuştu #2

  ESTETİK AMELİYAT DA YAPILACAK

  Taner İlhan, yapılan ameliyatla sağ elinin avuçla kaynaşmış haldeki parmaklarına demir takıldığını belirterek, "1 ay sonra yeniden ameliyatla demirler alındı. Yaklaşık bir yıl sonra birleşik olan parmak araları açıldı. Şu an çok iyiyim. Memleketime döneceğim, bana bildirecekleri tarihte yeniden geleceğim. Bu kez estetik ameliyat yapılacak, avuç içi ve parmaklarımın görünümü değişecek." diye konuştu.

  SOL ELİNE DE OPERASYON YAPILACAK

  Sol el parmaklarının da avuç içine yapışık olduğunun tespit edildiğini söyleyen Taner İlhan, "Sağ elimde yapılan operasyonların aynısı sol elim için de yapılacak. Sağ elimle her işi yapabiliyorum. Fizik tedaviler sonrasında kalem kaşık tutuyor, bardakla su içebiliyorum. Kimseye muhtaç olmuyorum." dedi.


  Görüş Bildir