Petrol
112.83
1.67%
Euro
17.6165
0.51%
Dolar
16.6411
0.70%
Altın
977.44
0.89%
Borsa
2554
0.97%
Bitcoin
354.619
-1.73%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  Adana'da karnaval çoşkusu

  'Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı' bu yıl da on binlerce insanı Adana'da buluşturdu.
  • DHA
  • 09.04.2017 - 15:47
  Adana'da karnaval çoşkusu

  Kenti büyük bir  şölen alanına çeviren karnavalda düzenlenen etkinliklere katılanlar büyük coşkuya ortak olurken, rengarenk giysileriyle sokak ve caddeleri dolduranlar hafta sonu boyunca adeta uyumadı.

  KARNAVAL ALANINDA YOĞUNLUK

  Kentin önemli caddelerinde ve karnaval alanında büyük yoğunluk yaşanırken insanlar yürümekte zorlandı, trafik ise durma noktasına geldi.

  Adana da karnaval çoşkusu #1

  50 BİN KİŞİ KATILDI

  Yurtiçinden ve yurtdışından gelen binlerce kişiyi Adana'da buluşturan karnavalda, eğlenceli etkinliklerin yanında çok sayıda kültürel ve sanatsal aktivite de yer aldı. 50 binden fazla kişinin  katıldığı, Kolpa ve Pandora Gruplarının verdiği konserde ise eğlence zirveye ulaştı. Redd Grubu ve Umut Kuzey'in konserleri de büyük ilgi çekti.

  Adana da karnaval çoşkusu #2

  KOSTÜMLÜ KOŞU İLGİ ÇEKTİ

  Karnaval etkinlikleri arasında yer alan kostümlü karnaval koşusu da renkli görüntülere sahne oldu. Koşuya katılanlar hazırladıkları ilginç kıyafetleriyle 800 metrelik parkurda koşarken karnaval ruhunu en iyi şekilde yansıttı. Karnavalda ayrıca Anne- Baba- Çocuk Koşusu ile  10 kilometrelik 'Ödüllü Halk Koşusu düzenlendi. 5 yıldır düzenlenen Portakal Çiçeği Karnavalı aynı zamanda Adana'da büyük bir ekonomik canlanma da yaşattı. Karnaval alanında kurulan stantlarda portakal çiçeği temalı el yapımı ürünlerin satışlarında patlama oldu.

  Adana da karnaval çoşkusu #3

  HALKIN KARNAVALI OLDU

  Portakal çiçeklerinin kokuları eşliğinde baharı karşılamak üzere insanları Adana'da buluşturan Portakal Çiçeği Karnavalı'nın fikir önderi Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO'su Ali Haydar Bozkurt, son 2 yıldır kortej olmamasına rağmen halkın karnavala sahip çıktığını belirtti.

  Adana da karnaval çoşkusu #4

  ADANA ÜNLÜLERİ AĞIRLADI

  Karnaval için ünlü simalar bu yıl da Adana'ya akın etti. Portakal Çiçeği Karnavalı için Adana'ya gelenler arasında Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Bedri Baykam, Menderes Samancılar, Emre Karayel, Timur Savcı, Arif Keskiner, Nebil Özgentürk, Erdal Cindoruk, Rıza Akın, Murat Hasari, Faruk Tınaz, Levent Veziroğlu, Nur Veziroğlu, Levent Özdilek, Mehmet Turgut ve Galip Erdal gibi isimler yer aldı.

  Adana da karnaval çoşkusu #5

  Adana da karnaval çoşkusu #6

  Adana da karnaval çoşkusu #7

  Adana da karnaval çoşkusu #8

  Adana da karnaval çoşkusu #9


  Adana da karnaval çoşkusu #10

  Adana da karnaval çoşkusu #11

  Adana da karnaval çoşkusu #12


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir