Petrol
93.66
0.01%
Euro
18.2571
-0.11%
Dolar
17.943
-0.03%
Altın
1.017
0.00%
Borsa
298
0.00%
Bitcoin
424.472
-2.30%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Adana'da köpeği yola atan bisikletli ve otomobiliyle ezen sürücüye para cezası

  Kozan ilçesinde, çuvala konulan köpeği bisikletinin arkasına koyup, düşürdükten sonra yoluna devam eden S.A. ile hayvanı ezerek ölümüne neden olan sürücü M.T.'ye idari para cezası uygulandı.
  • DHA
  • 28.04.2021 - 19:31
  • Güncelleme : 28.04.2021 - 19:49
  Adana'da köpeği yola atan bisikletli ve otomobiliyle ezen sürücüye para cezası

  Kozan ilçesi Arslanpaşa Mahallesi’nde bisikletli S.A., beraberinde getirdiği ağzı bağlı çuvala koyduğu köpeği, yol ortasında düşürdü. Köpek torbanın içerisinde çırpınırken S.A., yoluna devam etti.

  EZİLEN KÖPEK ÖLDÜ

  Çuval içerisindeki köpek bir süre kurtulmak için hareket ederken, M.T., kullandığı otomobille üzerinden geçti. Çevredekilerin fark etmesiyle otomobilini durduran M.T.'nin ezdiği köpeğin öldüğü belirlendi. Yaşananlar, bölgedeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

  ADANA EMNİYETİ: İDARİ CEZAİ İŞLEM UYGULANDI

  Adana Emniyet Müdürlüğü'nden konuya ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada köpeği düşüren S.A. ve ezerek ölümüne neden olan M.T.'ye idari cezai işlem uygulandığı belirtilirken, şu görüşlere yer verildi.

  "Basında çıkan görüntü Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği tarafından ihbar kabul edilerek araştırmaya başlanılmış, olayın 21.04.2021 günü Arslanpaşa Mahallesi Elif Hasan Bayram Aile Sağlığı Merkezi yanında meydana geldiği ve otomobil tarafından ezilen köpeğin öldüğü, köpeği çuvalın içerisine koyarak sağlık merkezi yanında düşüren şahsın S.A. isimli şahıs olduğu yere düşen torba içerisindeki köpeğin üzerinden geçen aracın sahibinin M.T. isimli şahıs olduğu, yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiş ve şahıslara Hayvanları Koruma Kanununun ilgili maddelerinden gerekli idari cezai işlem uygulanmıştır."

  Adana'da bisikletlinin yola attığı torbadaki köpeği otomobil ezdi VİDEO

   

  Adana da köpeği yola atan bisikletli ve otomobiliyle ezen sürücüye para cezası #1


  Adana da köpeği yola atan bisikletli ve otomobiliyle ezen sürücüye para cezası #2  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir