Euro
0.00%
Dolar
0.00%
Altın
0.00%
Borsa
0.00
0.00%
Bitcoin
491.000
1.52%
-3ºC
İstanbul
Çok bulutlu -3 C

  Adanalı sahte damada 5 yıl hapis cezası verildi

  Adana'da evli ve 5 çocuk babası olmasına rağmen arkadaşının nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştırarak, 24 yaşındaki H.T. ile düğün yapıp, resmi nikahla evlendiği ortaya çıkan 28 yaşındaki Ahmet Çiftçi, 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
  • 21.11.2014 - 12:26
  Adanalı sahte damada 5 yıl hapis cezası verildi

  damat

  Tıbbi malzemeler pazarlayan Ahmet Çiftçi, iddiaya göre yaklaşık 1 yıl önce iş için gittiği eczanede teknisyen olarak çalışan H.T.'ye gönlünü kaptırdı. Birkaç ziyaretin ardından Ahmet Çiftçi, genç kıza kendini İsmail Taş olarak tanıtarak arkadaşlık kurdu. Çiftçi, 4 ay süren arkadaşlığın ardından H.T.'ye evlenme teklifinde bulundu.

  ARKADAŞININ NÜFUS CÜZDANIYLA EVLENMİŞTİ

  Genç kızın teklifi kabul etmesi üzerine Çiftçi, bazı tanıdıkları yardımıyla H.T.'yi ailesinden istedi. Ailenin de onayı üzerine, Ahmet Çiftçi ilaç alma bahanesiyle arkadaşı İsmail Taş'tan aldığı nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştırıp işlemlerini yaptırdıktan sonra, genç kızla 15 Ocak 2014'te resmi nikah kıydırıp düğün yaptı. Ardından da H.T., hamile kaldı. İsmail Taş olarak bildiği eşinin Ahmet Çiftçi olduğunu öğrenen H.T., Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. Çiftçi, tutuklandı.

  Adanalı sahte damada 5 yıl hapis cezası verildi #2

  OLAY ORTAYA ÇIKINCA GERÇEKLERİ İTİRAF ETTİ

  Ahmet Çiftçi 'resmi belgede sahtecilik' suçlamasıyla 5 yıla kadar hapis cezası istemiyle Adana 19'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Ahmet Çiftçi'den bir kız çocuk dünyaya getiren H.T. duruşmada, "Olay ortaya çıktığında Ahmet Çiftçi gerçekleri itiraf etti. Ahmet sürekli borçları olduğunu söyleyerek benden para istiyordu. Bana gerçeği itiraf ettikten sonra kafasına sandalye de attım bardak da. Şikayetçi olmamam konusunda beni tehdit ediyordu" dedi.

  Adanalı aşıktan filmlere konu olacak evlilik oyunu İZLE

  '30 BİN LİRA TEKLİF ETTİ'

  Bir önceki celsede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ahmet Çiftçi ise, "Eşimi boşayıp ona nikah kıyarsan beni şikayet etmeyeceğini söyledi. Ben kabul etmedim. Daha sonra tekrar arayarak bu sefer de kendisine nikah kıymam karşılığında 30 bin lira para teklif etti" diye konuştu.

  RESMİ BELGEDE SAHTECİLİKTEN 5 YIL HAPİS CEZASI ALDI

  Mahkeme hakimi Ahmet Çiftçi'yi, 'resmi belgede sahtecilik' suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırdı. Çiftçi, cezası Yargıtay tarafından onanırsa cezaevine girecek. Duruşma sonrası açıklama yapan H.T.'nin avukatı Ferhat Pamuk, Çiftçi'nin üst sınırdan ceza aldığını belirterek bu kararın ardından da evliliğin iptali için dava açacaklarını söyledi.

  Adanalı sahte damada 5 yıl hapis cezası verildi #3

  Adanalı sahte damada 5 yıl hapis cezası verildi #4


  Görüş Bildir