Petrol
113.87
0.05%
Euro
17.531
-0.03%
Dolar
16.8006
-0.15%
Altın
977.1
-0.07%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
341.067
5.58%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Adana'nın koronavirüs vakası görülmeyen ilçesi: Pozantı

  Yaylacıların şu sıralar akın ettiği ilçenin belediye başkanı Mustafa Çay, "Şüpheli birinin ilçeye gelmesini kimse istemez, ben de istemiyorum. Risk taşıyan gelmesin" dedi.
  • DHA
  • 17.06.2020 - 10:03
  Adana'nın koronavirüs vakası görülmeyen ilçesi: Pozantı

  Koronavirüs salgını sürecinde normalleşme dönemine geçiş yapılmasının ardından seyahat kısıtlamasının kalkmasıyla Adanalılar ve Mersinliler, yaylalara akın etti.

  Adana'nın Pozantı ilçesinde, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 19 bin 974 kişi yaşarken, yaylacıların gelmesiyle nüfus 150 bine ulaştı.

  SU TANKERLERİNE DEZENFEKTAN KARIŞTIRILDI

  Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçede 33 bin konut olduğunu belirterek, "Yaylacıların 6 ayı buralarda geçiyor. Koronavirüs sürecinde ilçemizde hiç pozitif vaka olmadı. Sadece bir hemşiremiz 14 gün evinde karantinaya alındı, ancak onun testi negatif çıktı. Tabii bunu duyan yaylacılarımız, buraya hücum etti ve bizim işimizi zorlaştırdı. Toplam 21 mahallemiz var. Su tankerlerimizle içine dezenfektan karıştırılmış maddelerle temizlik çalışması yapıyoruz." dedi.

  Adana nın koronavirüs vakası görülmeyen ilçesi: Pozantı #1

  "RİSK TAŞIYAN GELMESİN"

  Koronavirüs salgınına yönelik sıkı tedbirler aldıklarını da anlatan Başkan Çay, şöyle konuştu:

  "Kalabalıklaşan her yer bir risktir. İlçemize dışarıdan gelenlerin evlerinde 14 gün kalmasını istiyoruz. Sürekli duyuru yapıyoruz, ateş ölçerlerle kişileri kontrol ediyoruz. Hafta sonlarında ilçeye girişlerde önlemler alıyoruz. Sağlık taramaları yapıldıktan sonra vatandaşlar ilçeye alınıyor. Gelecek olanların önce kendi sağlığını düşünmesi lazım. Ellerini yıkamalarını, maske takmalarını, sosyal mesafeye uyulmasını istiyoruz. Normalleşme sürecine girdik. Önce kendimize sonra başkasının sağlığına saygı gösterelim. Şüpheli birinin ilçeye gelmesini kimse istemez, ben de istemiyorum. Risk taşıyan gelmesin. Ülkemiz bu süreçte çok iyi sınav verdi. Devletimiz çok iyi kararlar aldı. Bu sürecin bozulmasını istemiyoruz."

  Adana nın koronavirüs vakası görülmeyen ilçesi: Pozantı #2

  Adana nın koronavirüs vakası görülmeyen ilçesi: Pozantı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir