Dolar
7.3748
0.4617%
Euro
8.7275
0.5692%
Altın
1947.86
-0.3014%
Borsa
1083.92
-1.4851%
G. Altın
462.309
0.2809%
Bitcoin
86142.99
1.1864%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Aksaray’da okuyamayan Ayşenur’a müjdeli haber

  Maddi imkansızlar nedeniyle eğitimine devam edemeyen lise çağındaki Ayşenur’a, Aksaray Valisi Aydoğdu söz vererek, "Sen okuyacaksın, seni biz okutacağız" dedi.
  • AA
  • 10.07.2020 - 13:13
  • Güncelleme : 10.07.2020 - 13:13
  Aksaray’da okuyamayan Ayşenur’a müjdeli haber

  Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Karkın köyünü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

  Meyve bahçesinde Kadın Kalkınma Kooperatifi üyeleri ile görüşen Aydoğdu, bahçede günlük yevmiyeci olarak çalışan lise öğrencisi Ayşenur Göktaş ile eğitim üzerine bir süre sohbet etti.

  SÖZ VERDİ

  Aydoğdu, ailesinin maddi imkansızlıklar nedeniyle kendisini okula gönderemediğini, gözyaşları içinde anlatan Ayşenur Göktaş'a, “Sen okuyacaksın. Bizim önceliğimiz sizlersiniz, sizlerin okuması lazım.” diye yanıt verdi.

  Aksaray’da okuyamayan Ayşenur’a müjdeli haber ViDEO

  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜ ARADI

  Bu durumdaki aileler ile görüşüleceğini ve kızlarının eğitim hayatının devam etmesi için gerekli çalışmaların yapılacağını vurgulayan Aydoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal'ı arayarak, maddi imkansızlıklar nedeniyle okuyamayan kızların, gerekli değerlendirmelerin ve ihtiyaçlarına ilişkin düzenlemelerin ardından kayıtlarının alınması talimatını verdi.

  Aksaray’da okuyamayan Ayşenur’a müjdeli haber #1

  “BİZİM ÖNCELİĞİMİZ KIZLARIN OKUTULMASI”

  “Seni biz okuturuz.” sözü ile Ayşenur Göktaş'ı gözyaşlarına boğan Vali Aydoğdu da “Ağlama, sen bizi de ağlatacaksın, senin okuman lazım. Bizim önceliğimiz kızların okutulması.” dedi.

  Maddi imkansızlıklar nedeniyle okulunu bırakmak zorunda kaldığını belirten Göktaş ise “Okulu bıraktıktan sonra günlük yevmiyeci olarak çalışmaya başladım. Vali Bey, eğitimim için gerekli desteği vereceğini söylediğinde çok mutlu oldum.” diye konuştu.

  Aksaray’da okuyamayan Ayşenur’a müjdeli haber #2

  "İMKANIMIZ YOKTU"

  Ayşenur'un annesi Gülgün Göktaş da kızının tekrar eğitimine devam etmesinden memnuniyet duyduğunu vurgulayarak, “İmkanımız yoktu, kızımı okutamadım. Köyümüzde kızım gibi okuyamayan kızlarımız var. Vali Bey söz verdi, inşallah kızım okuluna tekrar devam edecek.” ifadesini kullandı.

  Aksaray’da okuyamayan Ayşenur’a müjdeli haber #3

  Görüş Bildir