Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
352.134
-0.51%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Alanya'da Noel Pazarı kuruldu

  Antalya'nın Alanya İlçesi'nde yerleşik yabancıların ülkelerine ait yiyecek ve eşyaları sergilediği Uluslararası Noel Pazarı bu yıl 8'inci kez kuruldu.
  • DHA
  • 10.12.2017 - 17:28
  Alanya'da Noel Pazarı kuruldu

  Türkiye'de 79 ülkeden 17 bin yerleşik yabancıyla en çok yerleşik yabancının ikamet ettiği ve 42 bin yabancının mülk sahibi olduğu Alanya'da bu yıl 8'incisi düzenlenen Alanya Uluslararası Noel Pazarı kuruldu. Belediye binası arkasına kurulan geniş alandaki Noel Pazarı ile ilçedeki Noel kutlamaları da başladı.

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #1

  Noel Pazarı'na yabancı derneklerin yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu ve işletme de katılarak stant açtı. Bu stantlarda, her ülke kendi milli kültürüne ait yiyecek, içecek ve hediyelik eşyaları sergileyerek satış yaptı.

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #2

  NOEL AĞACINA YOĞUN İLGİ

  Noel Pazarı, yabancı müzik ve halk oyunları gruplarının sahne aldığı etkinliklerle renklenirken alana kurulan metalden yapılma ışıklandırılmış 14 metrelik Noel ağacına ziyaretçiler yoğun ilgisi gösterdi.

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #3

  GELİRLER ENGELLİLERE

  Alanya Belediye Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel, Alanya'nın dünyanın en huzurlu, en mutlu ve en güvenli şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #4

  140 STANT AÇILDI

  Alanya'da 79 milletten insanın huzurla yaşadığını belirten Başkan Yücel, "Alanya 99 milletten ziyaretçisi olan, 17 bin yerleşik yabancının yaşadığı ve 40 binin üzerinde mülklerin olduğu bir şehir. Bu vesileyle yılda bir kez kurulan 8'inci Uluslararası Noel Pazarı'nı düzenliyoruz. Çeşitli ülkelerden yerleşik yabancılar, 20'ye yakın yabancı dernek olmak üzere 140 stant açıldı. Buradaki stantlardan elde edilen gelirle de engellilere her yıl katkı sağlanıyor. Burada yabancılar ülkelerinin gelenek ve kültürlerini tanıtıyor." dedi.

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #5

  ÖRNEK ŞEHİR ALANYA

  Alanya Belediyesi Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, Noel Pazarı'nın ilçede yaşayan insanların kaynaşmasında büyük etken olduğunu söyledi. Pazara ilginin yoğun olduğunu aktaran Karaoğlu, "Farklı kültürle dinlerden insanların, barış ve huzur içerisinde yaşadığı dünyaya örnek bir şehir Alanya. Buradan elde edilen gelirle engellilerin engelsiz yaşamasına vesile oluyoruz. Yıllardır Alanya'da bu pazarı başarılı bir şekilde yapıyoruz. Alanya sadece tarihi veya deniziyle değil, farklı kültürlerden insanların huzur içerisinde komşu olarak nasıl yaşandığına örnek bir şehirdir." diye konuştu.

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #6

  "KENDİMİZİ YABANCI GİBİ HİSSETMİYORUZ"

  Alanya Yabancılar Meclisi Gürcistanlı Sözcüsü Luiza Gititashvili de şöyle dedi:
  "Biz burada çok mutluyuz. Mutluyuz ki 'Alanyalıyız' diyebiliyoruz. Kendimizi yabancı gibi hissetmiyoruz. Noel Pazarımız bizi her yıl birbirimize daha da yakınlaştırıyor. Buradayken kendimizi daha da arkadaş hissediyoruz."

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #7

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #8

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #9

  Alanya da Noel Pazarı kuruldu #10


  Görüş Bildir