Euro
9.9386
0.16%
Dolar
8.3659
0.22%
Altın
486.33
-0.08%
Borsa
1.4
0%
Bitcoin
322.979
-3.62%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C
  Ateist adamın defin vasiyeti

  Ateist adamın defin vasiyeti

  Balıkesir'in Ayvalık İlçesi Altınova Mahallesi'nde, kalp krizi sonucu yaşamını yitiren 76 yaşındaki Atila Yüksel, ateist olduğu gerekçesiyle vasiyeti üzerine ilginç bir şekilde defnedildi.
  • Haber Merkezi
  • 23.02.2018 - 09:49

  Ayvalık ilçesinin Altınova mahallesinde İskele Çamlık Sitesi'ndeki yazlıklarında, oğlu Özgün Yüksel ile birlikte kalan 76 yaşındaki Atila Yüksel, geçen Salı akşamı aniden fenalaştı. Ambulansla Ayvalık Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yüksel, doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

  Ateist adamın defin vasiyeti #1

  Altınova Belediyesi’nde babası Atila Yüksel’in defin işlemini yaptıran Özgün Yüksel, dini tören yapmayacaklarını, cenazeyi hastaneden geldiği şekilde tabut ile defnedeceklerini, imam ve cemaat de istemediğini söyledi. Özgün Yüksel, babasının cenazesi toprağa değmesin diye kazılan mezarın içine betondan bir yer yaptırdı.

  Ateist adamın defin vasiyeti #2

  Dün hastaneden alınan Atila Yüksel’in cenazesi mezarlığa getirdi. Atila Yüksel’in cenaze törenine İzmir Urla’daki evlerinde kalan eşi Nafiye Yüksel, oğulları Özgün Yüksel ve zabıta görevlileri, defin işlemini yapan görevliler ve aile tarafından çağrılan jandarmalar katıldı.

  Ateist adamın defin vasiyeti #3

  Sadece görevlilerin katıldığı defin işlemi esnasında, Özgün Yüksel babasının tabutunun içine önceden hazırladığı, birlikte çekilen fotoğraflarını, tıraş takımını, çakısını ve tarağını bıraktı. Baba Atila Yüksel’in cenazesi, isteği üzerine tabutuyla beton mezara konarak, üzerine beton kapaklar kapatıldıktan sonra toprak atılarak defin işlemi gerçekleşti.

  Ateist adamın defin vasiyeti #4

  Hayatını kaybeden Atila Yüksel’in ateist olması nedeniyle vasiyeti üzerine defin işleminin bu şekilde gerçekleştiği öğrenildi.

  Ateist adamın defin vasiyeti #5

  Ateist adamın defin vasiyeti #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir