Aydın'da gergin Nevruz kutlaması

das

Adnan Menderes Üniversitesi İsabeyli Yerleşkesi, hareketli günlerinden birini daha yaşadı. Nevruz’u gerekçe göstererek toplanan 70-80 kişilik bir grup, kampüs içinde izinsiz gösteri düzenledi.

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI

Güvenlik güçleri muhtemel bir provokasyona karşılık çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. İsabeyli’nin tüm girişlerinde araçlar tek tek arandı, kimlik kontrolü yapıldı. Nazilli İlçe Jandarma Komutanlığına ilave olarak Aydın merkez ve çevre ilçelerden takviye jandarma birlikleri bölgeye sevk edildi.

Aydın'da gergin Nevruz kutlaması

BİR GRUP HALAY ÇEKTİ, DİĞER GRUP PROTESTO ETTİ

Kampus içerisinde topladıkları odunları ateşe veren bir grup halay çekti. Kampus dışında bekleyen bir grup öğrenci de, yaşananları protesto ederek sloganlar attı. Bu arada, jandarma güçleri olay çıkmasını engellemek için kampus önünde etten duvar ördü. Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler de bölgede hazır bulundu.

Aydın'da gergin Nevruz kutlaması

OLAYSIZ ŞEKİLDE DAĞILDILAR

Adnan Menderes Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Ethem Karabacak, her iki grupla yaptığı görüşmede tarafları olaysız bir şekilde dağılmaları yönünde ikna etti. Jandarma kontrolünde araçlara bindirilen öğrenciler, kontrollü olarak bölgeden uzaklaştırıldı.

Aydın'da gergin Nevruz kutlaması