Euro
9.4762
0.31%
Dolar
7.813
0.53%
Altın
461.42
0.24%
Borsa
1.331
0%
Bitcoin
147.849
-1.90%
6ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 6 C
  Bodrum'da kaçak yapıların yıkımı sürüyor

  Bodrum'da kaçak yapıların yıkımı sürüyor

  Bakan Murat Kurum, Bodrum'daki villa, rezidans ve otel inşaatlarındaki 108 bağımsız bölümden 54'ünün yıkılacağını açıkladı.
  • AA
  • 28.09.2019 - 11:39

  Muğla'nın birçok ilçesine yapılan kaçak yapılara karşı büyük bir kararlılıkla mücadele başlatıldı.

  Bu kapsamda kaçak olduğu tespit edilen villa, rezidans ve otellerde yıkım işlemleri sürüyor.

  Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Muğla'nın Bodrum ilçesi Gündoğan Çetibeli mevkisindeki villa, rezidans ve otel inşaatının Kıyı Kenar Kanunu'na aykırı kısımlarıyla ilgili başlatılan yıkım işlemlerini inceledi.

  Burada gazetecilere açıklama yapan Bakan Kurum, inşaatın 20 Ağustos'ta gerçekleştirilen denetimler çerçevesinde imara, ruhsata uygun olmayan kot kesitten kaynaklı kaçakların tespitinin yapıldığını, bunların yüklenici firmaya bildirildiğini söyledi.

  "ALTI İŞ MAKİNESİ YIKIM YAPIYOR"

  Firmanın da bu tespitler doğrultusunda yıkım işlemlerine başladığını belirten Kurum, "Biz geldiğimizde 108 bağımsız bölüm vardı. 54 bağımsız bölüm yıkılacak. Yıkıldıktan sonra proje bu duruma gelecek. Bu süreçte bize vermiş olduğu destekten ötürü de yüklenici firmaya da teşekkür ediyoruz. Sağduyusundan ötürü. 54 bağımsız bölümü yıkarak tüm Türkiye'nin bu noktadaki hassasiyetlerini dikkate aldılar, yıkım işlemini hızlı şekilde altı iş makinesiyle gerçekleştiriyorlar.

  Bodrum’da kaçak yapı incelemesi VİDEO

  "1 AY İÇERİSİNDE TAMAMLANACAK"

  Bir ay içerisinde bütün yıkımlar tamamlanacak. Bölgede fazla olan hafriyatların alınmasıyla, bu alan da diğer alanlarda olduğu gibi doğal yapısına kavuşmuş olacak." diye konuştu.

  Bodrum da kaçak yapıların yıkımı sürüyor #1

  "KAÇAK NE VARSA HEPSİ..."

  Bir gazetecinin, "Denizin 36 metre doldurulduğu gerçeği var. Doldurulan deniz boşaltılacak mı?" sorusuna Kurum, "Doğal yapıya zarar veren, bölgeye zarar veren, kaçak ne varsa hepsi kaldırılacak. Bunların hepsinin tespiti yapıldı. Yüklenici firmaya bildirildi. Onlar da sırayla bu tespitler doğrultusunda hem kaçak yapıların yıkılmasını hem de deniz dolgusu, hafriyat dolgusu, izinsiz iskele alanları gibi yapıların yıkımlarını gerçekleştirecek." ifadelerini kullandı.

  Yıkım işleminin birkaç ay içerisinde tamamlanacağını anlatan Kurum, Gümbet Mahallesi'ndeki kaçak yapıları olduğu tespit edilen otel projesinde de incelemelerde bulundu.

  Bodrum da kaçak yapıların yıkımı sürüyor #2

  Bodrum da kaçak yapıların yıkımı sürüyor #3

  Bodrum da kaçak yapıların yıkımı sürüyor #4

  Bodrum da kaçak yapıların yıkımı sürüyor #5

  Bodrum da kaçak yapıların yıkımı sürüyor #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir