Euro
15.1057
-0.90%
Dolar
13.3323
-0.69%
Altın
789.0310
-0.85%
Borsa
2,014.21
-1.36%
Bitcoin
576.104
1.42%
7ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 7 C
  Bayrampaşa'da AVM otoparkında bombalı motosiklet bulundu

  Bayrampaşa'da AVM otoparkında bombalı motosiklet bulundu

  Bayrampaşa'da DEAŞ üyesi 4 kişi yakalanmış ve araçları infilak ettirilmişti. Yapılan detaylı incelemede, faciadan dönüldüğü ortaya çıktı.
  • 29.10.2017 - 02:44

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Bayrampaşa'da yapılan terör operasyonunun detayları hakkında açıklama yaptı.

  HEM ARAÇTA HEM MOTOSİKLETTE BOMBA VARMIŞ

  4 DEAŞ militanının yakalandığı ve bombalı aracın infilak ettirildiği terör operasyonunda, AVM'nin otoparkında bombalı bir motosikletin ele geçirildiği ortaya çıktı.

  Bayrampaşa da AVM otoparkında bombalı motosiklet bulundu #1

  EMNİYET İNCELEME SONUÇLARINI AÇIKLADI

  Biri yaralı 4 kişinin gözaltına alındığı operasyon hakkında, "27.07.2017 günü akşam saatlerinde ilimiz Arnavutköy ve Esenyurt ilçelerinde 2 ayrı ikamette çıkan yangınlara itfaiyenin müdahalesinden sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Bomba İmha Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan incelemede her iki adreste de her hangi bir şahsın olmadığı ancak bomba yapımında kullanılan kimyasal madde, metal bilye, çivi, vida, uzaktan kumanda ve motor, elektronik devre, kablo, pil ve vb. malzemelerin bulunduğu tespit edilmiştir." şeklinde açıklama yapıldı.

  Bayrampaşa da AVM otoparkında bombalı motosiklet bulundu #2

  MOTOSİKLETTEN UZAKTAN KUMANDALI PATLAYICI ÇIKTI

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlilerince koordineli olarak yapılan çalışmalarda "Bahse konu adreslerde bulunduğu belirlenen şahıslara ait 1 adet araç ve motosikletin Bayrampaşa ilçesindeki bir alış veriş merkezinin açık otoparkında olduğu tespit edilmiş, araçlarla birlikte DEAŞ terör örgütü üyesi biri yaralı olmak üzere 4 şahıs 28.10.2017 günü saat: 16.00 sıralarında yakalanmış 2 hücre çökertilmiştir.

  Araç içerisinde ve motosiklet üzerinde yapılan incelemede uzaktan kumanda düzeneği olan el yapımı patlayıcılar, sırt çantalı, el yapımı patlayıcı bulunan canlı bomba yelekleri, 2 adet ateşli silah ve bu silaha ait çok sayıda dolu fişek ele geçirilmiştir.” denildi.


  Görüş Bildir