Euro
10.0347
0.55%
Dolar
8.4639
0.7%
Altın
493.27
0.86%
Borsa
1.416
0.48%
Bitcoin
329.544
1.71%
32ºC
İstanbul
Güneşli 32 C

  Bingöl'de protestocular kepenk kapatmayan esnafa saldırdı

  Bingöl'ün Karlıova ilçesinde, Diyarbakır’ın Lice İlcesi’ndeki olaylar sırasında bir kişinin ölümünü protesto etmek için düzenlenen yürüyüşte kepenk kapatmayan esnafa saldırıldı.
  • 21.08.2014 - 14:21
  Bingöl'de protestocular kepenk kapatmayan esnafa saldırdı

  eylm

  Bingöl’ün Karlıova İlçesi’nde HDP ve DBP’liler, Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde PKK mezarlığına dikilen Mahsum Korkmaz heykelinin mahkeme kararıyla kaldırılması sırasında çıkan ve birkişinin öldüğü olayları protesto yürüyüşü düzenledi. Yürüyüş öncesi esnafa kepenk kapatma çağrısında bulunulurken, yaklaşık 200 kişi ilçe merkezinde yürüyüşe geçti.

  KEPENK KAPATMAYAN ESNAFA TAŞ VE HAVAİ FİŞEKLİ SALDIRI

  Yürüyüş sırasında arka kısımda bulunan ve yüzleri kapalı bir grup, kepenk kapatma çağrısına uymayan ve işyerlerin sahipleri ile tartıştı. Tartışma ardından yüzleri kapalı kişiler işyerlerine taş ve havai fişeklerle saldırdı. Esnafın bu gruba karşılık vermesi üzerine arbede çıktı. Taş ve sopaların kullanıldığı olaylarda 3 kişi yaralandı, bazı işyerlerinde hasar meydana geldi. Polis, saldırganlara gaz bombası ile müdahale ederken, ilçe merkezi savaş alanına döndü, bir polis aracı göstericiler tarafından yakıldı.

  POLİS MÜDAHALE ETTİ

  Polisin olayları önlemede yetersiz kalması üzerine jandarma ekipleri de takviye olarak ilçe merkezinde görevlendirildi. Güvenlik güçlerinin müdahale ettiği gruplar kaçarken, ilçeye Bingöl’den takviye polis ekipleri sevk edildi. Karlıova’da çıkan olaylar öğlen saatlerine doğru yerini sakinliğe bırakırken, geniş güvenlik önlemleri alındı.

  VARTO- KARLIOVA YOLU KAPATILDI

  Öte yandan Muş’un Varto ile Bingöl’ün Karlıova İlçesi arasındaki karayolu Varto’ya bağlı Leylek Köyü yakınlarında da bir grup PKK’lı tarafından kesildi. Karayolunun dün akşamdan bu yana kapalı olduğu, yolun iki tarafında çok sayıda araçta bulunanların bekleyişlerini sürdürdüğü belirtildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir