Euro
10.7639
0.16%
Dolar
9.2828
0.23%
Altın
526.17
-0.04%
Borsa
1.413
0.22%
Bitcoin
569.675
0.93%
17ºC
İstanbul
Bulutlu 17 C
  Bolu'da komandoların 5 günlük eğitimi görüntülendi

  Bolu'da komandoların 5 günlük eğitimi görüntülendi

  Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığınca icra edilen 5 günlük “Derin Kar ve Şiddetli Soğuklarda Muharebe Eğitimi”ne katılan komandolar, performanslarıyla göz doldurdu.
  • 27.01.2015 - 12:06

  asker

  Kıbrıs Barış Harekatı ve Terörle Mücadele’deki başarıları dolayısıyla iki kez “Üstün Cesaret ve Feragat Madalyası” ile ödüllendirilen Bolu 2. Komando Tugay Komutanlığında yapılan uygulamalı eğitim, 5 gün boyunca izlendi.

  KOMANDO ANDI İLE BAŞLANDI

  Zorlu kış şartlarında çalışmalara aralıksız devam eden komandolar, Türk milletine aidiyet duygusunun timsali "Komando Andı"nı söyleyerek eğitime başlıyor.

  Bolu'da komandoların 5 günlük eğitimi görüntülendi - İzle

  EKSİ 10 DERECE SICAKLIK

  Orgeneral Eşref Bitlis Kışlası ve Köroğlu Dağları'nda icra edilen eğitimin ilk aşamasına katılan komandolar, 50 santimetreyi bulan kar ve sıfırın altında 10 derece sıcaklıkta Eskimolar tarafından ısınmak ve barınmak amacıyla sıkıştırılmış kardan inşa edilen iglularla ilk yardım ve muhabere merkezi yaptı.

  Bolu da komandoların 5 günlük eğitimi görüntülendi #2

  KARDAN EVLERDE MUMLA ISINDILAR

  Komandolar, kardan evlerde mum yardımıyla ısındı ve dinlendi. Ayaklarındaki özel yapım "kar hedikleri" yardımıyla yürüyen komandolar, silah ve teçhizatlarını kış şartlarına uygun kamufle etti.

  Eğitim kapsamında, senaryo gereğince rahatsızlanan askere ilk müdahale, ilk yardım merkezinde sağlık personeli tarafından yapıldı.

  Bolu da komandoların 5 günlük eğitimi görüntülendi #3

  EĞİTİMLER NEFES KESTİ

  Komandoların “Ateş Altında Sızma Parkuru Eğitimi” kapsamında ağır makineli tüfek ateşi eşliğinde patlayıcı dolu arazide yaptığı zorlu eğitim nefes kesti. Komandolar, zorlu koşullarda hayata geçirilen eğitimi başarıyla tamamladı.

  Bolu'da komandoların 5 günlük eğitimi görüntülendi -GALERİ

  Bolu da komandoların 5 günlük eğitimi görüntülendi #4

  KOMANDONUN GÜCÜ

  Köroğlu Dağları’nda arazi taraması yapan komando timleri, bölgedeki ormanlık alanda tespit ettikleri el yapımı patlayıcıyı başarılı şekilde etkisiz hale getirdi. Bolu 2. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, "Herkesin gücünün bittiği yerde komandonun gücü başlar. Her türlü silah ve donatımla operasyon yapabilecek imkan ve kabiliyetteyiz" dedi.

  Bolu da komandoların 5 günlük eğitimi görüntülendi #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir