Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
269.891
-2.93%
3ºC
İstanbul
Yağmur 3 C

  Buzla kaplı Çıldır Gölü turistleri cezbediyor

  Kars-Ardahan sınırındaki Doğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü olan Çıldır'da, yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşanıyor.
  • AA
  • 19.02.2019 - 20:24
  Buzla kaplı Çıldır Gölü turistleri cezbediyor

  Kars-Ardahan sınırındaki Doğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü olan ve yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır, yerli ve yabancı turistlerin beğenisini topluyor.

  TURİSTLERİN AKININA UĞRUYOR

  Kış mevsiminde yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü, son günlerde yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.

  Buzla kaplı Çıldır Gölü turistleri cezbediyor #1

  Buz kalınlığının yer yer 30 ile 50 santimetre kalınlığa ulaştığı göl üzerinde, turistler buz üstünde gezmenin, atlı kızaklara binmenin keyfini çıkardı.

  Çıldır Gölü üzerinde turistler ve amatör fotoğrafçılar, güzel anları ölümsüzleştirmek için bol bol fotoğraf çekti.

  Buzla kaplı Çıldır Gölü turistleri cezbediyor VİDEO

  ÇILDIR'DA KIZAK KEYFİ

  Rize'den gelen Dursun Ali Demiroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çıldır Gölü'nü çok beğendiğini ifade ederek, gölde buz üstünde yürümenin ve atlı kızaklara binmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi.

  Karadeniz'den 20 kişilik ekiple yola çıktıklarını ifade eden Demiroğlu, "Artvin'in Şavşat ilçesinde yolda kaldık, karayolları ekiplerinin yardımıyla yolları açtılar ve buraya geldik. Çıldır Gölü beklediğimizden daha güzelmiş, burayı hep fotoğraflarda görüyorduk ama gelince daha güzel olduğunu gördük. Herkesi Çıldır'a bekleriz." diye konuştu.

  Buzla kaplı Çıldır Gölü turistleri cezbediyor #2

  "KIZAK DENEYİMİ HARİKA"

  Turistlerden Tülay Parlak da tatilini Çıldır Gölü'nde değerlendirdiğini ve Kars'ta bulunduğu için mutlu olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:

  "Çıldır Gölü'ne ilk kez geliyorum, tahmin ettiğimden daha büyük ve çok güzel. Çıldır çok soğuk ama yine de beğendim. Maceralı bir yolculukla buraya geldik, yolda tipiye yakalandık ama burası yolda çektiğimiz o eziyete değdi. Buradaki güzellikleri, Çıldır Gölü'nü hep fotoğraflarda görüyorduk ama fotoğraflardakinden daha güzel. Çıldır'da kızakla gezmek harikaydı, iyi ki gelmişiz. Herkese buraya gelmesini tavsiye ederim ama sıkı sıkı giyinsinler, burada hava çok soğuk."

  Amatör fotoğrafçı Mitat Eroğlu, yerli ve yabancı turistlerin göle gelip güzellikleri gördüğüne işaret ederek, "Amatör fotoğrafçılık yaptığım için arkadaşlarımla düzenli olarak geziler düzenliyoruz, bu sefer ki gezi planımız Doğu Ekspresi'yle Kars'a gelmekti. Çıldır Gölü'nün muhteşem bir doğası ve fotoğraf çekmek için güzel yeri var, Kars'a her fırsatta da gelmek isterim." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir