Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
582.517
-2.79%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Cem Özdemir'e soruşturma iddiası

  Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir hakkında "uyuşturucu maddesi yetiştirme" şüphesiyle soruşturma başlatıldığı öne sürüldü.
  • 18.01.2015 - 13:45
  Cem Özdemir'e soruşturma iddiası

  cem-ozdemir

  Berlin Savcılığı’nın, Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir hakkında "uyuşturucu maddesi yetiştirme" şüphesiyle soruşturma başlattığı öne sürüldü. ‘’Bild am Sonntag’’ gazetesinin haberine göre, savcılığın soruşturma yapması için Federal Meclis Milletvekili de olan Özdemir’in dokunulmazlığı kaldırıldı.

  BUZ KOVASI DÖKERKEN KENEVİR GÖRÜLDÜ

  Haberde, ALS hastalığına dikkati çekmek için geçen yılın yaz aylarında başlatılan ve kısa süre içinde özellikle ünlüler arasında sosyal medya fenomeni haline gelen "buz kovası iddiasına" (Ice Bucket Challange) katılan Özdemir hakkında, evinin balkonunda bir kova suyu başından aşağı dökerken videoda görülen kenevir bitkisinden dolayı Berlin Savcılığı’nın soruşturma başlattığı kaydedildi.

  Cem Özdemir kenevir bitkisi ile meydan okuma

  SORUŞTURMA DURDURULABİLİR

  Özdemir’in bu konuda endişe duymasının gerekmediği belirtilen haberde, soruşturmanın "önemsizlikten’" dolayı kısa zaman içinde durdurulacağı ifade edildi.

  "ÖZGÜR BİR TOPLUMDA KENEVİR TÜKETİLEBİLİR"

  Söz konusu dönemde bu konuda yoğun tartışmalar yaşanmış ve Özdemir, görüntüdeki bitkinin kenevir olduğunu ifade ederek, "Yeşiller Partisi özgürlüğün dostudur. Özgür bir toplumda kişiler kenevir tüketmek istiyorsa bu bireyin kendisinin vereceği karardır" açıklamasında bulunmuştu.

  Almanya’da kenevir yetiştirmek ve böylelikle kenevir bitkisine sahip olmanın yasa dışı olduğu ifade edildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir