Dolar
7.6776
0.1996%
Euro
8.9714
-0.0801%
Altın
1875.53
-1.2982%
Borsa
1096.16
0%
G. Altın
462.896
-1.1723%
Bitcoin
80230.95
-1.3594%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C
  Cerablus'ta çocukların özgürlük sevinci

  Cerablus'ta çocukların özgürlük sevinci

  Cerablus'ta daha güvenli bir hayata kavuştuklarını belirten çocuklar, mutluluklarını askerlerle paylaştı.
  • 28.08.2016 - 13:18

  TSK Müşterek Özel Görev Kuvveti ve koalisyon Hava Kuvvetlerince Suriye'nin Türkiye sınırındaki Cerablus bölgesinde terör tehditlerine karşı yürütülen Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Özgür Suriye Ordusu, Cerablus'ta kontrolü tamamen ele geçirdi.

  Bölgede ilerleyişini sürdüren askerler, bölgenin güneybatısında Elvaniye, Kamir (Haymar) ve Aşağı Karakuyu köylerini de terör örgütü DAEŞ'ten aldı. Muhalifler, Türkiye sınırında Gaziantep'in Elbeyli ilçesinin karşısındaki Çobanbey ilçesinde de Memili (Tel Atiya) ve Hacac köylerine girdi.

  Cerablus ta çocukların özgürlük sevinci #1

  Cerablus'ta çocukların özgürlük sevinci VİDEO

  ÇOCUKLAR EVLERİNDEN ÇIKTI

  Özgür Suriye Ordusu'na bağlı askerlerin bölgedeki ilerleyişi sürerken kontrolün tamamen ele geçirildiği Cerablus'ta özellikle çocukların sevinci dikkat çekti.

  İlçenin tamamen kontrol altına alınmasının ardından merkezdeki sokaklar çocuklarla doldu. Evlerinden çıkan, oyunlar oynayan çocuklar askerlere sevgi gösterilerinde bulundu.

  Cerablus ta çocukların özgürlük sevinci #2

  KORKU DOLU DÖNEM GERİDE KALDI

  Ahmet (8) ve İbrahim (6), terör örgütü DAEŞ'in ilçede olduğu dönemde korku dolu anlar yaşadıklarını ifade etti. İnsanların idam edilmelerine tanıklık ettiklerini ve çok korktuklarını anlatan çocuklar, artık daha mutlu olduklarını belirtti.

  Muhammed (15) de Özgür Suriye Ordusu'na bağlı askerleri görünce çok mutlu olduğunu söyledi. Terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki dönemde ilçeden çıkmalarına izin verilmediğini dile getiren Muhammed, cuma namazına gitmeyen çocukların gözaltına alındığını, hatta teröristler tarafından dövüldüğünü söyledi.

  İlçe meydanında yapılan idamları da gördüğünü dile getiren Muhammed, korku dolu dönemin geride kaldığını ifade etti.

  Cerablus ta çocukların özgürlük sevinci #3

  Cerablus ta çocukların özgürlük sevinci #4

  Cerablus ta çocukların özgürlük sevinci #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir