Euro
10.8255
-0.23%
Dolar
9.2926
-0.41%
Altın
529.11
-0.13%
Borsa
1.43
0.86%
Bitcoin
596.540
4.24%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C
  CHP'de Kılıçdaroğlu-Baykal gerginliği

  CHP'de Kılıçdaroğlu-Baykal gerginliği

  Cumhuriyet Halk Partisi'nde Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal arasında Erdoğan-Baykal görüşmesinin gerginliği yaşandı.
  • 19.06.2015 - 19:20

  Deniz Baykal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi konusunda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Deniz Baykal arasında karşılıklı açıklamalar yapıldı.

  Sözcü'ye konuşan Kılıçdaroğlu, Erdoğan-Baykal görüşmesi hakkında "“Sayın Deniz Baykal, televizyona yaptığı açıklamanın biraz daha ayrıntılısını bana anlattı. Bilgim dahilindeydi görüşme.

  CHP de Kılıçdaroğlu-Baykal gerginliği #1

  "BAYKAL GİTMEYE NİYETLİYDİ"

  Baykal gitmeye niyetliydi. Ben ‘Sakın kaçak Saray’da olmasın” ve ‘Koalisyon konusu olmasın’ dedim. Ama içeride koalisyon da görüşülmüş. Sayın Deniz Baykal’ın o gece bana neden ulaşamadığını ise ben de anlamadım. Tam tersine o gece saat 24.00’ten sonra da ayaktaydım ve uyumuyordum.’’ dedi.

  CHP de Kılıçdaroğlu-Baykal gerginliği #2

  BAYKAL'DAN CEVAP GECİKMEDİ

  Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'dan cevap gecikmedi. Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine cevap veren Baykal, şunları söyledi; "Sayın Erdoğan’la konuşmamızda tek kelime bile olsa böyle bir şey konuşulmadı. Siyasi geleceğimle ilgili hiçbir konuşma geçmedi. Beni işin içine sokacak hiçbir model önerisi olmadı. Yaptığımız görüşme sırasında Sayın Erdoğan’ın bana böyle bir teklif yapmış olabileceğini ya da benim böyle bir teklife muhatap olduğumun kendi partililerimiz tarafından konuşulması, düşünülmesi daha acıdır.”

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir