Dolar
7.2907
0.859%
Euro
8.5326
-0.9265%
Altın
2035.04
-1.3663%
Borsa
1060.59
2.5319%
G. Altın
477.149
-0.4753%
Bitcoin
84407.38
-1.3494%
25ºC
İstanbul
Puslu güneşli 25 C

  CHP'li başkan adayından 'Kürdistan' açıklaması

  CHP'nin seçim bürosu açılışında, Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan ve diğer partililerin kendi aralarında yaptığı konuşma büyük tepki toplayınca, "algı operasyonu yapılıyor" açıklaması geldi.
  • DHA
  • 10.03.2019 - 16:07
  • Güncelleme : 10.03.2019 - 16:07
  CHP'li başkan adayından 'Kürdistan' açıklaması

  CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan, 8 Mart Cuma günü, eskiden belde olan büyükşehir yasasıyla ilçenin mahallesi olan Akçay'da, seçim bürosunun açılışına katıldı.

  SELA OKUNUNCA KONUŞMAYI SONLANDIRDI

  Bölgesel yayın yapan televizyon kanalının canlı yayınladığı programda, CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin’in konuşması sırasında cuma selası okunmaya başladı. Milletvekili Aytekin, "Uzun sürecek arkadaşlar, ben konuşmamı burada sonlandırıyorum." diyerek konuşmasını bitirdi.

  Ensar Aytekin kürsünün yanından ayrılırken, CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu ve CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan arasında konuşmalar ve şakalaşmalar başladı.

  CHP li başkan adayından Kürdistan açıklaması #1

  ESKİ CHP'Lİ BAŞKANDAN MÜEZZİNE HAKARET

  O anlar, canlı yayın yapan televizyon kanalının görüntülerine yansıdı. Olayın ardından bazı televizyon kanalında yayınlanan görüntülere göre, partililer arasında şu konuşma geçti:

  CHP Akçay eski Belediye Başkanı Cahit İnceoğlu, "Hoca bizimle ..… geçiyor." dedi. CHP İlçe Başkanı Gerkuş da "Ağdalı okuyor."diye konuştu.

  "FETTAHOĞLU NEREDESİN YA"

  Bu sırada CHP Edremit Belediye Başkan Adayı Selman Hasan Arslan'ın yanına, Edremit'te müteahhitlik yapan Fettah İçen geldi. Hasan Arslan, "Fettahoğlu neredesin ya" diyerek karşıladı.

  CHP li başkan adayından Kürdistan açıklaması #2

  "BİZİM OY KÜRDİSTAN'A"

  Eski Başkan İnceoğlu ise Fettah İçen'i kastedip, "Bu sefer oylar bize." dedi. Arslan da "Herhalde oyun benim." dedi.

  Fettah İçen ise "Yok ağabey bizim oy Kürdistan'a." dedi. İçen'in ne dediğini anlamayan Arslan'a, aynı sözleri İnceoğlu ve İçen tekrarladı.

  Selman Hasan Arslan da "Hee bize verecek demektir." dedi. İçen, Hasan Arslan’ı göstererek, "Kürdistan işte" diyerek sözlerini sonlandırdı.

  Mikrofon açık unutuldu: CHP'liler müezzine hakaret etti

  "NEREDESİN" DİYE SORDUĞU KİŞİYİ TANIMIYORUM AÇIKLAMASI

  CHP Edremit Belediye Başkan adayı Hasan Arslan, olayın ortaya çıkması üzerine dün basın açıklaması yaptı. CHP İlçe binasında yapılan basın açıklamasında Arslan, şu ifadeleri kullandı:

  "Dün, Akçay’da seçim irtibat bürosu açılışımız esnasında, okunan sela nedeniyle konuşmalara ara verdiğimiz sırada, Akçay eski Belediye Başkanı Sayın Cahit İnceoğlu ile ayaküstü bir sohbet gerçekleştirirken, daha önce hiçbir ortamda görmediğim, hiçbir neden ve şart içerisinde görüşmediğim bir şahıs yanımıza gelerek, okunan selanın sesiyle de ne dediğini anlamadığım, ancak canlı yayın mikrofonun açık kalması sonucu kamuoyuna yansıyan ipe sapa gelmez, bizim açımızdan hiçbir değeri olmayan ve hem siyasi hem de kişisel olarak kesinlikle katılmadığım ucube bir söylemde bulunmuştur.

  "ALGI YAPILIYOR"

  Az önce de ifade ettiğim gibi, okunan selanın sesiyle ne dediğini kesinlikle anlamadığım, ancak o anki reaksiyon içerisinde bizi desteklediğini söylediğini sandığım bir ifadesine, 'Bizi destekliyorsun, anladım' şeklinde bir yanıt verdim. Yaşanılan hadisenin, çok açık şekilde provokasyon olduğu, Millet İttifakı’nın tüm Türkiye’de, Balıkesir’de ve Edremit’teki gücünü gören ve bundan korkan bazı kirli odaklar tarafından algı yaratılmak amacıyla servis edildiği bellidir. Algı yaratmak ve toplumu farklı şekilde sinir uçlarından yönlendirmek isteyen bu kirli odakları çok iyi biliyoruz ve önümüzdeki günlerde kamuoyuyla da paylaşacağız. İfade ettiğim bu hususu altını kalın şekilde çizerek belirtmek istiyorum."

  Görüş Bildir