Petrol
112.94
-0.76%
Euro
17.554
0.00%
Dolar
16.6664
-0.09%
Altın
975.07
-0.11%
Borsa
249
0.00%
Bitcoin
341.278
-2.03%
21ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 21 C

  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı

  Van-Bahçesaray karayolunun 33. kilometresinde yolcu minibüsüyle üzerine çığ düşen iş makinesi operatörü Bahattin Karagülle, o anları anlattı.
  • İHA
  • 05.02.2020 - 06:31
  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı

  Van’da kendi imkanlarıyla iş makinesinden yaralı olarak çıkan 15 yıllık iş makinesi operatörü Bahattin Karagülle, Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı

  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı #1

  "MAKİNEYİ HAREKET ETTİRMEMLE ÇIĞ DÜŞTÜ"

  Yaşanan dehşeti anlatan Bahattin Karagülle, Bahçesaray ilçesine doğru yol açma çalışması yaptığını belirterek, şunları söyledi:

  "Arkamda bir tane minibüs vardı. Birinci çığ geldi, yolu açmaya çalışıyordum ve çok kar gelmişti. Minibüstekilere geri dönün dedim. Çünkü çok kötü fırtına ve tipi vardı. Minibüstekiler 'Yanımızda çocuk ve kadın var, bir sefer daha deneyeyim, evimize gitsek daha iyi olur’ dediler. Meğerse ikinci çığ kopacakmış, haberimiz yok. Makineyi hareket ettirmemle çığın düşmesi bir oldu. Ondan sonra kendimi karın altında buldum.

  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı #2

  "YOLA ÇIKTIĞIMDA MİNİBÜSÜ GÖREMEDİM"

  İş makinesinden atlamaya fırsatım olmadı. İş makinesinin içerisinde yaralı kurtuldum. Yaklaşık 5 dakika bekledim. Gelip beni kurtaracaklar düşüncesiyle bekledim. Çıkmaya çalıştım ve çok şükür çıktım. Yola çıktığımda gözümü gezdirdiğim ilk minibüs oldu, ancak ortada bir şey yoktu. Muhtemelen bunlar geri dönmüşler diye düşündüm. Sonra 500-600 metre yürüdüm ve başka bir minibüs geldi. Beni hastaneye yetiştirmeye çalıştılar. Orada telefonlar çekmiyor. Beni ambulansa yetiştirmeye çalıştılar. Telefonun çektiği yeri ulaştığımda tüm birimlere bilgi verdi."

  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı #3

  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı #4

  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı #5

  Çığ altından sağ kurtulan operatör, yaşananları anlattı #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir