Petrol
84.94
1.25%
Euro
19.2769
0.16%
Dolar
18.637
-0.01%
Altın
1.049
0.12%
Borsa
4962
0.00%
Bitcoin
318.746
3.49%
14ºC
İstanbul
Çok bulutlu 14 C

  Çocuk yuvasına bulaşık makinesi alarak uzlaştılar

  Samsun'da 'basit yaralama ve tehdit' suçlarından adliyelik olan taraflar, 'çocuk yuvasına bulaşık makinesi ve ütü alınması' şartıyla uzlaştı.
  • İHA
  • 15.11.2019 - 15:35
  Çocuk yuvasına bulaşık makinesi alarak uzlaştılar

  Samsun'da Ender Kaya (26) adlı genç hakkında kayınvalidesi, baldızı ve bacanağı arasındaki anlaşmazlık yüzünden çıkan tartışmada yapılan şikayet üzerine 'basit yaralama ve tehdit' konusunda Samsun Cumhuriyet Başsavcılığında soruşturma başlatıldı.

  Soruşturma dosyası uzlaştırma savcılığı tarafından tarafların barışıp anlaşmaları için uzlaştırmacı Arslan Üner'e verildi.

  Çocuk yuvasına bulaşık makinesi alarak uzlaştılar #1

  YUVAYA BEYAZ EŞYA ALDI

  Arslan Güner devreye girerek, her iki tarafla görüşüp, taraflar hakkında dava açılıp mahkemede yargılanmaları yerine barışmalarını talep etti. Karşı taraf Ender Kaya'nın çocuk yuvasına bulaşık makinesi alması halinde uzlaşarak şikayetten vazgeçeceğini söyledi. Ender Kaya da bu teklifi kabul ederek, Samsun Valiliği Süleyman Yançatoral Çocuk Evleri'ne 1 adet bulaşık makinesi ve 1 adet ütü alarak uzlaşmacı Arslan Üner ile beyaz eşyaları yuvaya teslim etti.

  Çocuk yuvasına bulaşık makinesi alarak uzlaştılar #2

  "ÇOCUKLARIMIZA ALDIK"

  Ender Kaya, "Başımıza böyle bir olay geldi. Biz bu olayda haklı-haksız aramıyoruz. Bu beyaz eşyayı çocuklarımıza aldık. Mutluyuz, sevinçliyiz. Böyle bir şey hediye almak herkese nasip olmaz. Allah bize böyle bir şey nasip etti. Ben de bir babayım." dedi. Uzlaştırmacı Arslan Üner ise "Taraflar son derece olumlu bir adım attılar. Bu tür paylaşımların artması toplumun arasındaki birlikteliği sevgiyi yayacak. Olay sadece suç veya suçlu neticesinde değil de barışın çoğalmasına fayda vereceği için hepimiz kazançlı çıkacağız. Uzlaştırmacı kurum olarak sosyal yaraları pansuman etmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

  Çocuk yuvasına bulaşık makinesi alarak uzlaştılar #3

  Çocuk yuvasına bulaşık makinesi alarak uzlaştılar #4


  Görüş Bildir