Euro
9.7138
0.32%
Dolar
8.0913
0.26%
Altın
451.13
0.18%
Borsa
1.409
2.24%
Bitcoin
509.537
-0.48%
10ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 10 C
  Cumhurbaşkanı Erdoğan Albay Kuş'u uçaktan selamladı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Albay Kuş'u uçaktan selamladı

  15 Temmuz etkinlikleri için Ankara'dan İstanbul'a uçan Erdoğan'ın, uçaktaki selam verme görüntüsünün hikayesi ortaya çıktı.
  • Ajanslar
  • 17.07.2017 - 03:15

  TBMM 15 Temmuz Özel Oturumuna katıldıktan sonra İstanbul'da düzenlenen 15 Temmuz etkinliklerine katılmak üzere Ankara'dan havalanan Erdoğan'ın uçağına Türk Hava Kuvvetleri'ne bağlı F-16 savaş uçakları eşlik etmişti.

  KALBİMİZDESİN SELAMI

  Cumhurbaşkanı, özel uçağının penceresinden göz göze geldiği F-16 pilotlarına “Kalbimdesiniz” selamı gönderirken, F-16 savaş uçağının pilotu Albay Mete Kuş da ilginç bir manevra yaptı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Albay Kuş u uçaktan selamladı #1

  ERDOĞAN'A KARŞILIK VERDİ

  Albay Kuş, uçağını önce öne, sonra da sağa ve sola doğru yatırarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamına karşılık verdi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Albay Kuş u uçaktan selamladı #2

  Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre; Hava Kuvvetleri Komutanlığı’ndan emekli hâkim Albay Ahmet Zeki Üçok, Ankara-İstanbul hava hattında yaklaşık 10 bin metrede yaşanan fotoğraf karesinin ayrıntılarını değerlendirdi.

  "BU PİLOTLAR ÖZEL OLARAK SEÇİLDİ"

  Üçok, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, vatanına ve milletine bağlı F-16 savaş uçağı pilotu Albay Mete Kuş’un refakat ettiğini” söyledi. Üçok, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı’na refakat etmesi için F-16 savaş uçaklarını kullanan özel bir ekip oluşturulduğunu belirterek, “Bu pilotlar özel seçilerek ve detaylı incelenerek belirlendi.” dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Albay Kuş u uçaktan selamladı #3

  Üçok, özetle şunları söyledi: “Selamlama fotoğraflarını inceledim. Cumhurbaşkanımızın içinde bulunduğu uçağın F-16 pilotu kanadına yaklaşıyor. Cumhurbaşkanımız elini kalbine götürerek ‘Kalbimdesiniz’ diyor, savaş uçağı pilotu da önce öne, sonra sağ - sola manevra yaparak selamlamaya karşılık veriyor. Uçağı Albay Mete Kuş kullanıyor. Albay Kuş, uzun zamandır Cumhurbaşkanı Erdoğan’a uçuşlarında refakat eden vatanına, milletine bağlı kahraman bir pilotumuzdur.”

  ERDOĞAN’A PİLOT SAATİ VERMİŞTİ

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dünya Pilotlar Günü nedeniyle 26 Nisan 2017 tarihinde, Konya 3. Jet Üssünde görev yapan Albay Mete Kuş ve ekibini kabul etmişti. Cumhurbaşkanı Hava Koruma ekibinin komutanı olan Albay Mete Kuş, kabulde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a pilot saati hediye etmişti.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Albay Kuş u uçaktan selamladı #4

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Albay Kuş u uçaktan selamladı #5

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Albay Kuş u uçaktan selamladı #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir