Euro
15.2725
1.38%
Dolar
13.4432
1.02%
Altın
771.39
1.32%
Borsa
1.879
1.18%
Bitcoin
768.128
0.92%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  Darbeci yüzbaşının cenazesini ailesi istemedi

  Acıbadem'de darbecilere direnen Muhtar Mete Sertbaş'ı vuran darbeci yüzbaşı Mehmet Karabekir'in cenazesini ailesi kabul etmedi.
  • AA
  • 20.07.2016 - 12:23
  Darbeci yüzbaşının cenazesini ailesi istemedi

  Darbeci yüzbaşının cenazesini ailesi istemedi #1

  15 Temmuz darbe girişimi gecesi, Acıbadem Mahalle Muhtarı Mete Sertbaş, Türk Telekom binasını ele geçirmek isteyen cuntacı Yüzbaşı Mehmet Karabekir ve yanındaki askerlerin karşısına dikildi.

  MUHTARI ŞEHİT ETMİŞTİ

  Özel harekat polislerinin Türk Telekom binasının önüne geldiğini gören vatandaşlar, polise destek için caddenin her 2 tarafını da trafiğe kapattı. Tam bu sırada Muhtar Sertbaş, Fetö'cü Yüzbaşı tarafından vurularak şehit edildi. Yüzbaşının engellemesi nedeniyle hastaneye götürülemeyen Mete Sertbaş, kan kaybından yaşamını yitirdi.

  ÖZEL HAREKAT ETKİSİZ HALE GETİRDİ

  Bu olay üzerine cuntacı yüzbaşı ve askerleri, özel harekat polisleri tarafından etkisiz hale getirildi.

  AİLESİ CENAZESİNİ İSTEMEDİ: ÜZGÜNÜZ

  Darbeci Yüzbaşı Mehmet Karabekir'in kardeşi Murat Karabekir ailelerinden böyle biri çıktığı için büyük üzüntü içinde olduklarını söyledi. Mehmet Karabekir'in cenazesini dahi istemediklerini belirten Murat Karabekir ''Bu yapılan malûm saldırılara bizim de ailemizden katılan bir şerefsiz olmuştur. Bunu değiştirme şansımız ne yazık ki yok. Biz aile olarak bunu asla desteklemiyoruz. Sonuna kadar reddediyoruz. Varsa cenazesini de istemiyoruz. Bütün insanlar gibi biz de bu durumdan üzgünüz'' dedi.

  Acıbadem Mahallesi Muhtarı'nın vurulma anı VİDEO

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir