Euro
9.9131
-0.1%
Dolar
8.3458
-0.03%
Altın
486.48
-0.05%
Borsa
1.4
0%
Bitcoin
322.500
-5.03%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Denizli'de ülkücü ile HDP'li öğrenciler arasında kavga

  Denizli'nin Bekilli ilçesinde, ülkücü gençler ile HDP'li üniversite öğrencileri arasında çıkan kavgada 5 öğrenci yaralandı.
  • İHA
  • 15.05.2015 - 09:13
  Denizli'de ülkücü ile HDP'li öğrenciler arasında kavga

  Denizli de ülkücü ile HDP li öğrenciler arasında kavga #1

  Saat 22.00 sıralarında Pamukkale Üniversitesi Bekilli Meslek Yüksekokulu’nda meydana gelen olayda, HDP’li yaklaşık 40 kişilik öğrenci, Bekilli Atatürk Lisesi önünde bir grup ülkücü öğrenciye saldırdı.

  TAŞLI MUŞTALI SALDIRI: 5 YARALI

  Öğrencilerin taşlı ve muştalı saldırısında Behudar Sezer, Emer Kanat, Mustafa Saçlı, Fahrettin Ahmet Timuçin ve Menderes Albayrak yaralandı. İddiaya göre polis, kavga eden gençleri ayırmak için havaya ateş açtı. Kavga sırasında yaralanan ve Bekilli Sağlık Ocağı’na kaldırılan yaralı öğrenciler, daha sınra Denizli Devlet Hastanesi ve Servergazi Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

  "TAHRİK ALTINDAYIZ"

  Bekilli’ye giden MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk, seçimler öncesi partilerinin üzerinde oyunlar oynandığını ve tahrik altında olduklarını iddia etti. Öztürk, şunları söyledi;

  "Bekilli’de olaylar oldu. Bekilli halkımızın, vatandaşın huzurunu bozmaya yönelik, seçim öncesi partimizi tahrik etmeye yönelik olaylar devam ediyor. Bizler, salı günü seçim bürosunu açtık. Bundan dolayı rahatsız olan diğer partililer gençleri tahrik edip üzerime salıyorlar. Yarın (Cuma) HDP’nin Denizli’de mitingi var. Miting öncesi, Bekilli kaşınmaya en müsait ilçe. Bekilli’de sürekli tahrik altındayız. Huzurun bozulmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Arkadaşlarımızın sağduyulu olmaları için elimizden geleni yapıyoruz, tahriklere kapılmamalarını ısrarla söylüyoruz. Bizde bir sıkıntı yok ama seçim öncesi sürekli partililerimizi tahrik ediyorlar. Emniyet Müdürlüğü’nün olaylara dur demesi lazım. Daha önce de olaylar oldu ama gözaltı olayı olmadı.

  Denizli de ülkücü ile HDP li öğrenciler arasında kavga #2

  "GEREKİRSE ÜNİVERSİTE KAPATILSIN"

  Bugün yaralılar var, yine bir tane bile gözaltı yok. Silahlı çatışma ya da ölümlü olayda mı gözaltı olayı olacak, merak ediyoruz. Tahriklere kapılmamak için ısrarla partililerimizi ve vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyoruz. Rektör Bey, bir daha olay çıkarsa öğrencilere cezai işlem yapacağını ya da üniversiteyi kapatacağını söylemişti. Bunu istemiyoruz. Ama olaylar devam edecekse, gerekirse üniversite de kapatılsın."

  Denizli de ülkücü ile HDP li öğrenciler arasında kavga #3

  "BUNU YAPAMIYORLARSA MAAŞ ALMASINLAR"

  Denizli Ülkü Ocakları Başkanı Hüseyin Ülgen ise, "Bu olaylar, karşıt görüşlü iki grup arasında cereyan etmedi. Olaylar, Türk milliyetçileriyle PKK terör örgütünün okullardaki uzantıları arasında cereyan etmiştir. Sürekli karşıt görüş deniyor olaylara. Bir taraf ülkücü ise, diğer grubun da kim olduğu söylenmelidir. Güvenlik görevlileri, eğitim öğretim haklarını korumalıdır. Bunu yapamıyorlarsa maaş almasınlar. Görevi kim yapacaksa onlar getirilsin. Olaylara karışan terör örgütü mensuplarının cezalandırılması gerekiyor. Bu memleketin çocukları aciz değil" dedi.

  Denizli de ülkücü ile HDP li öğrenciler arasında kavga #4

  1 AY ÖNCE DE KAVGA ÇIKMIŞTI

  Bekilli’de bir ay öncede karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada iki öğrenci yaralanmıştı. Öğrenci kavgasından sonra Denizli Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Alay Komutanlığı, Bekilli’de yoğun güvenlik önlemleri aldı. Olaylarla ilgili şu ana kadar herhangi bir gözaltı olayının olmadığı öğrenildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir