Euro
15.271
1.37%
Dolar
13.4574
1.13%
Altın
771.57
1.34%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
779.311
2.64%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Diyarbakır'da 3 bina, çökme tehlikesiyle boşaltıldı

  Diyarbakır'da bir binanın taşıyıcı kolonlarında çatlak meydana gelince, kolonu çatlayan bina ile yanındaki iki apartman, tedbiren boşaltıldı.
  • İHA
  • 28.05.2020 - 23:24
  Diyarbakır'da 3 bina, çökme tehlikesiyle boşaltıldı

  Kayapınar ilçesinde bulunan Dr. Sıtkı Göral Caddesi üzerindeki 7 katlı Yasa apartmanında, 36 kolunu bulunan binanın 6 taşıyıcı kolonunda çatlaklık meydana geldi.

  6 KOLONDA ÇATLAK TESPİT EDİLDİ

  Sesler üzerine dışarı çıkan bina sakinleri 112 acil sağlık, polis ve AFAD’a haber verdi. Polis bölgede güvenlik önlemi alırken, AFAD ekipleri de binada incelemelerde bulundu. Yapılan incelemenin ardından binanın 6 taşıyıcı kolonunda çatlaklık tespit edildi.

  Diyarbakır da 3 bina, çökme tehlikesiyle boşaltıldı #1

  YANINDAKİ 2 APARTMAN DA BOŞALTILDI

  Binada çatlaklık tespit edilmesinin ardından ekipler, sakinleri yıkılma tehlikesine karşı tahliye etti. Ekipler, kolonu çatlayan binanın yanında bulunan iki apartmanı da tedbir amaçlı boşalttı.

  Diyarbakır da 3 bina, çökme tehlikesiyle boşaltıldı #2

  Kolonu çatlayan bina sakinlerinden Rıdvan Şenol, 3’üncü katta oturduğunu ve market işletmecisinin duyduğu ses üzerine AFAD ekiplerine haber verildiğini söyledi. Şenol, "Ekipler gelip baktı ve çatlaklık olduğunu söyledi. Binamızı boşalttılar, biz de şu anda beklemedeyiz. Yanda bulunan binalar da güvenlik nedeni ile boşaltıldı. Şimdi ne yapacağımıza ilişkin haber bekliyoruz" dedi.

  Diyarbakır da 3 bina, çökme tehlikesiyle boşaltıldı #3

  EKİPLER BİNAYI İNCELEYECEK

  Kolonu çatlayan binanın etrafında bulunan vatandaşların dağılması için belediye araçlarından anons yapılırken, AFAD ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerinin incelemesinin ardından bina ile ilgili karar verileceği öğrenildi.

  Diyarbakır da 3 bina, çökme tehlikesiyle boşaltıldı #4

  Diyarbakır da 3 bina, çökme tehlikesiyle boşaltıldı #5

  Diyarbakır da 3 bina, çökme tehlikesiyle boşaltıldı #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir