Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
270.470
-2.36%
3ºC
İstanbul
Yağmur 3 C
  Diyarbakır'da kaçak elektrik çekenler suçüstü yakalandı

  Diyarbakır'da kaçak elektrik çekenler suçüstü yakalandı

  Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri, bu kez de Diyarbakır’da borcundan dolayı kesilen elektriği kaçak yollarla bağlanan markete suçüstü yaptı.
  • İHA
  • 10.10.2018 - 12:32
  • Güncelleme : 10.10.2018 - 13:05

  Diyarbakır Kayapınar ilçesi Diclekent Mahallesi’nde bulunan bir marketin elektriği uzun süredir ödenmeyen ve 127 bin liraya ulaşan borcu nedeniyle Dicle Elektrik Dağıtım ekipleri tarafından kesildi.

  YAPTIKLARI HER ŞEY KAYITTA

  Ancak market sahibi, borcunu ödemek yerine işyerinin elektriğini kaçak olarak bağlatmak istedi. Durumu fark eden Dicle Elektrik denetim ekipleri, gerçekleştirdikleri fiziki takip sonucunda olup biten her şeyin görüntülerini kaydetti.

  Diyarbakır da kaçak elektrik çekenler suçüstü yakalandı #1

  Diyarbakır'da kaçak elektrik çekenler suçüstü yakalandı ViDEO

  SUÇÜSTÜ YAPILDI

  Markete kaçak elektrik bağlantısı yapılırken de güvenlik birimlerine de haber verilerek, kaçak elektrik bağlantısı gerçekleştirilirken suçüstü yapıldı.

  GÖZALTINA ALINDILAR

  Dicle Elektrik’in şikayeti üzerine işletme sahibi ve kaçak elektrik bağlantısını yapmaya çalışan bir kişi, olay yerinde gelen polis ekipleri tarafından ifadeleri alınmak üzere gözaltına alındı.

  Dicle Elektrik ekipleri ise, olayla ilgili yasal ve yönetmelikler çerçevesinde gerekli işlemleri başlattı.

  Diyarbakır da kaçak elektrik çekenler suçüstü yakalandı #2

  Dicle Elektrik yetkilileri, kayıt dışına karşı mücadelede teknik imkanların kullanılmasının yanında saha çalışmalarından da geri adım atılmayacağını, kaçak enerji kullanan bu küçük azınlığın, diğer tüketicilerin kesintisiz elektrik almasına engel olmasına müsaade etmeyeceklerini bildirdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir