Euro
10.2667
-0.01%
Dolar
8.468
-0.01%
Altın
507.81
-0.08%
Borsa
1.454
-0.45%
Bitcoin
336.501
2.95%
16ºC
İstanbul
Çok bulutlu 16 C

  Donmak üzere olan köpeğin yardımına polis yetişti

  Van'ın İpekyolu ilçesinde, dalgıç polis Burak Ökten, gölde donmak üzere olan köpek yavrusunu, buzları kırarak kurtardı.
  • AA
  • 26.12.2018 - 15:39
  • Güncelleme : 26.12.2018 - 15:39
  Donmak üzere olan köpeğin yardımına polis yetişti

  Bostaniçi Mahallesi'nde donmuş Sıhke Gölü'ne yiyecek aramak için giren köpek yavrusu, buzun kırılması sonucu suya düştü.

  YARDIMINA DALGIÇ POLİS YETİŞTİ

  Çevredekilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen Van Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde görevli veteriner hekimler, kıyıya yaklaşık 150 metre mesafede buzda sıkışmış hayvana müdahale edemeyince, durum polise bildirildi.

  Bunun üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Sualtı Grup Amirliği'nde görevli dalgıç polis Burak Ökten, gölde buzları kırarak ilerleyip köpeğe ulaştı.

  Donmak üzere olan köpeğin yardımına polis yetişti #1

  TEDAVİ ALTINA ALINDI

  Soğuk ve açlıktan ölmek üzere olan köpeği sırtına alıp, yüzerek kıyıya getiren Ökten, hayvanı veteriner hekimlere teslim etti.

  Buzları kırıp köpeği kurtardı VİDEO

  Köpek, kıyıda bekleyen veteriner tarafından yapılan ilk müdahalesinin ardından hayvan ambulansıyla, Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne götürülerek tedaviye alındı.

  Donmak üzere olan köpeğin yardımına polis yetişti #2

  "HİPOTERMİ GEÇİRMİŞ"

  Polis memuru Ökten, yaptığı açıklamada, köpeği kurtardığı için çok mutlu olduğu ifade ederek, "Göl, kısmi buz tutmuş. Köpeğe ulaşmak zor oldu. Maalesef vücut ısısının düşmesine bağlı hipotermi geçirmiş. Zor bir yüzüş olmasına rağmen kurtarmanın mutluluğunu yaşıyorum. Şimdi veteriner hekimlerimiz tedavisini yapacak. Umarım hayata tutunur." dedi.

  "DURUMU AĞIR"

  Yavruyu yaşatmak için seferber olduklarını anlatan veteriner hekim Şah İsmail Bilge ise "İlk tedavisinde refleksini aldık. Hipotermi geçirmiş. Durumu ağır. Nefes aldığı için bize ümit vaat etti. Buna istinaden şu an arkadaşlarımız, köpeği yoğun tedavi altına aldı. İnşallah tedaviye cevap verir ve iyileşir." diye konuştu.

  Donmak üzere olan köpeğin yardımına polis yetişti #3

  Donmak üzere olan köpeğin yardımına polis yetişti #4

  Donmak üzere olan köpeğin yardımına polis yetişti #5

  Donmak üzere olan köpeğin yardımına polis yetişti #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir