Petrol
83.75
-1.32%
Euro
17.6917
0.01%
Dolar
18.4896
0.22%
Altın
963.81
-0.22%
Borsa
3266
0.00%
Bitcoin
350.489
-6.46%
19ºC
İstanbul
Hafif yağmur 19 C
  Erzincan'da öldürülen teröristin vurulma anı

  Erzincan'da öldürülen teröristin vurulma anı

  Erzincan'ın Refahiye ilçesinde güvenlik güçlerinin "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren bir teröristin öldürüldüğü operasyon, Anadolu Ajansı ekibi tarafından görüntülendi.
  • AA
  • 29.12.2017 - 12:44

  Bir istihbaratı değerlendiren İl Jandarma Komutanlığına bağlı komando birlikleri ve jandarma özel harekat (JÖH) timlerinin Refahiye ilçesi Söğütlü köyü Koç mezrası kırsalında dün başlattığı operasyon sürüyor.

  Mehmetçik'in karla kaplı, ormanlık ve sarp bir arazide kararlılıkla yürüttüğü operasyonun detayları da ortaya çıkmaya başladı.

  Erzincan da öldürülen teröristin vurulma anı #1

  Operasyonda, helikopter ile bölgeye inen birlikler, bir süre yürüyerek arazi arama taraması yaptı. Birlikler, bu sırada teröristlerce ormanlık alanda toprak kazılarak yapılan bir sığınağı tespit etti.

  Erzincan'da öldürülen teröristin vurulma anı ViDEO

  "TESLİM OL" ÇAĞRISI YAPILDI

  Birlikleri yöneten albay, terörist bulunduğu anlaşılan sığınağın etrafının askerlerce çevrilmesinin ardından içerideki teröriste, "Devletin şefkatine sığının. Size namusum ve şerefim üzerine söz veriyorum, teslim olmanız halinde canınıza herhangi bir halel gelmeyecek." şeklinde anons yaparak "Teslim ol" çağrısında bulundu.

  Erzincan da öldürülen teröristin vurulma anı #2

  ATEŞ AÇINCA ÖLDÜRÜLDÜ

  Güvenlik güçlerinin uyarı ateşi sonrası sığınaktan çıkıp güvenlik güçlerine ateş açan bir terörist, yaşanan çatışmada öldürüldü. Çatışma sonrası, bölge bir savaş uçağı tarafından da bombalandı. Yaşanan çatışma anı ise, AA ekibi tarafından görüntülendi.

  Erzincan da öldürülen teröristin vurulma anı #3

  Çatışma sonrası gerekli tedbirleri alarak sığınağa giren Mehmetçik, öldürülen teröriste ait bir kalaşnikof piyade tüfeği, çok sayıda mutfak tüpü, çay, şeker, un gibi bir çok yaşam malzemesi ele geçirdi. Güvenlik güçlerinin bölgede teröristlere yönelik operasyonu devam ediyor.

  Erzincan da öldürülen teröristin vurulma anı #4


  Görüş Bildir