Petrol
111.48
0.01%
Euro
17.5025
0.19%
Dolar
16.3191
-0.28%
Altın
974.8
0.00%
Borsa
2418
0.00%
Bitcoin
488.522
1.84%
18ºC
İstanbul
Açık 18 C

  Eş cinsel sanığın avukatı: Tehdit edebilecek durumda değil

  Erzurum'da fuhuş ihbarı üzerine gözaltına alınırken polislere direnen 'Koray' takma isimli üniversite öğrencisi Y.Ç.'nin avukatı eş cinsel savunması yaptı.
  • DHA
  • 10.11.2018 - 12:35
  • Güncelleme : 10.11.2018 - 12:35
  Eş cinsel sanığın avukatı: Tehdit edebilecek durumda değil

  Eş cinsel sanığın avukatı: Tehdit edebilecek durumda değil #1

  Erzurum'da 155'i arayan bir kişi merkeze bağlı Aziziye ilçesindeki evde fuhuş yapıldığı yönünde ihbarda bulundu.

  İhbarı değerlendiren polis ekipleri, bu kişinin Twitter hesabı üzerinden rumuzlu ismi ile numarasını yazarak, "Eş cinselim arayın ücretli görüşüyorum" şeklinde paylaşım yaptığını tespit etti.

  GÖZALTINA ALINDI

  Y.Ç.'yi müşteri gibi arayan polisler buluşma teklifinde bulundu. Y.Ç., "Tek seferlik ilişki için 100 TL alırım. Prensip olarak ilk görüşmelerimi araçta yapıyorum. Ancak şu an müşterim var. Yarım saat sonra seni kabul edebilirim" dediği polislerle görüşme isteğini kabul etti. Y.Ç.'nin evinin yakınlarına giden polis ekipleri, kimlik göstererek gözaltına aldı.

  POLİSLERİ TEHDİT ETTİ

  Y.Ç. bu sırada polis aracına binmemek için direndi. Araca bindirildikten sonra Y.Ç. iddiaya göre polisleri "Ben buradan çıkayım siz gününüzü göreceksiniz, beni tanımıyorsunuz" diye tehdit etti.

  Polis ekiplerinin şikâyeti üzerine Y.Ç. hakkında Erzurum 4'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde 'Görevi yaptırmamak için direnme' 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

  HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

  İlk kez hâkim karşısına çıkarılan Y.Ç., suçlamaları kabul etmedi. Olay günü evinin önünde çöpleri atmak için dışarıya çıktığında yanına sivil polislerin geldiğini belirten Y.Ç., "Polisler hakkımda suçlama olduğunu söyledi. Ben de suçumun ne olduğunu sordum. Polisler beni darbetti ve hakaret içerikli sözler sarf etti. Polislere zorluk çıkarmadım ve kimseyi tehdit etmedim. Fiziki direnmem olmadı, sadece araçtan inmek istedim. Asıl ben onlardan şikâyetçiyim" diye konuştu.

  "MÜVEKKİLİM EŞ CİNSEL, TEHDİT EDEBİLECEK DURUMDA DEĞİL"

  Müvekkilinin polislerin hakaretine uğradığını belirten Avukat Erhan Topcu ise "Hâkim Bey müvekkilim eş cinsel. Rabbim onu o şekilde yaratmış. Değil polis memurları, kimse bu tercihine karışamaz. Tehdit, şantaj ve darbedilen asıl benim müvekkilim. Şikâyetçi olması gereken benim müvekkilimken, sanık olan yine Y.Ç. Hakim bey bakar mısınız? Müvekkilim tehdit edebilecek durumda değil. 'Buradan çıkayım gününüzü göreceksiniz' diyebilecek biri mi?" diyerek Y.Ç.'yi göstererek savunma yaptı.

  Mahkeme, şikâyetçi polislerin dinlenmesi için ertelendi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir