Petrol
86.65
-4.21%
Euro
17.8436
-1.10%
Dolar
18.414
0.52%
Altın
973.28
-1.08%
Borsa
3282
-0.41%
Bitcoin
352.873
-0.42%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Gazilerden Trump'ın temsilcisi hakkında suç duyurusu

  Aralarında gazilerin de bulunduğu bir grup, ABD Başkanı Donald Trump'ın DEAŞ ile Mücadele Özel Temsilcisi Brett McGurk hakkında suç duyusunda bulundu.
  • AA
  • 15.12.2017 - 09:04
  Gazilerden Trump'ın temsilcisi hakkında suç duyurusu

  Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs suçlamasını içeren suç duyurusu dilekçesini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına veren gruptakiler, daha sonra adliye önünde basın açıklaması yaptı.

  "TERÖR ÖRGÜTÜNE DESTEK SAĞLADI"

  Açıklamayı okuyan Muammer Polat, terör örgütü PYD/PKK'nın paravan kuruluşu SDG'nin sözcülüğünü yaptıktan sonra kaçarak Türkiye'ye gelen Talal Silo'nun ifadelerinde adı geçen ABD'nin sözde DEAŞ ile mücadele özel temsilcisinin, terör örgütlerine silah, lojistik ve finansal destek sağladığını savundu.

  Gazilerden Trump ın temsilcisi hakkında suç duyurusu #1

  "TÜRKİYE ÜZERİNDEKİ PLANLAR ÇÖKERTİLECEK"

  Bu kişinin Türkiye üzerindeki planlarının teker teker çökertileceğini ifade eden Polat, "Herkes bilmeli ki Brett McGruk ile terörist başı Fetullah Gülen'in arkasındaki gücün bölgedeki hayalleri hüsranla sonuçlanacak. Türkiye'ye yönelik bu saldırıların hiçbiri cevapsız kalmayacak. Bize ait en küçük toprak parçasında dahi ayrılıkçı hareketlere izin vermeyeceğiz." dedi.

  Polat, tüm vatandaşları, McGurk ve diğer sorumlular hakkında tazminat davaları açmaya çağırdı.

  Gruptakiler, açıklamanın ardından adliye önünden ayrıldı.


  Görüş Bildir