Petrol
97.9
-0.11%
Euro
18.4216
0.11%
Dolar
17.9435
0.06%
Altın
1.038
-0.13%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.707
-0.69%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Gül'den cumhurbaşkanı olarak son bayram mesajı

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bayram namazı çıkışında yaptığı açıklamada, "Irak'ta, Suriye'de, Filistin'de, Gazze'de bütün buralardaki Müslüman kardeşlerimiz acısını içimizde yaşıyoruz" dedi.
  • 28.07.2014 - 09:43
  Gül'den cumhurbaşkanı olarak son bayram mesajı

  Gül den cumhurbaşkanı olarak son bayram mesajı #1

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Bayram namazını Sultanahmet Camii’nde kıldı. Cami çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gül, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutladı. Müslümanların dünyanın çeşitli yerlerinde sıkıntılar yaşadığını söyleyen Gül, “Kardeşlerimizin huzurlu içerisinde olmadığını, hatta tam tersine büyük sıkıntılar, gözyaşları büyük acılar çektiğin görünce de tabii bu mutluluğu tam içimizde hissedemiyoruz. Irak’ta, Suriye’de, Filistin’de, Gazze’de bütün buralardaki Müslüman kardeşlerimiz acısını içimizde yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Bu mübarek günlerin hatırına Allah bütün İslam dünyasına barış ve huzur versin diye dualar ettim” dedi.

  Gül'den cumhurbaşkanı olarak son bayram mesajı İZLE

  MUSUL'DA REHİN TUTULAN KONSOLOSLUK GÖREVLİLERİ

  Musul’da alıkonulan konsolosluk görevlilerini de hatırlatan Gül, “Musul’da alıkonan konsolosluk görevlilerimizin bayramda aileleri ile olmalarını çok arzu etmiştik ve uğraşmıştık ama maalesef şu ana kadar bu da gerçekleşmedi. Onların da bayramını ve ailelerini bayramlarını, üzüntülü bayramlarını tebrik ediyorum. İnşallah onlar da kazasız belasız ailelerine kavuşacaklardır” ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir