Petrol
83.56
1.06%
Euro
19.577
0.14%
Dolar
18.6378
0.00%
Altın
1.061
0.23%
Borsa
4958
0.00%
Bitcoin
322.062
-1.41%
11ºC
İstanbul
Çok bulutlu 11 C
  HDP'den ABD Büyükelçisi Bass'a başsağlığı

  HDP'den ABD Büyükelçisi Bass'a başsağlığı

  Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ ABD Büyükelçisi Bass'a gönderdiği mektupta, Orlando saldırısını kınadı.
  • DHA
  • 13.06.2016 - 16:47

  HDP den ABD Büyükelçisi Bass a başsağlığı #1

  Terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'nin eş genel başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş, Orlando kentinde yaşanan katliam nedeniyle ABD'nin Ankara Büyükelçisi John R. Bass'a başsağlığı mektubu iletti.

  "BARBARCA SALDIRIYI KINIYORUZ"

  Yüksekdağ ve Demirtaş başsağlığı mektupunda, "Dün Orlando Kenti'nde 50 insanın katledilmesi ile sonuçlanan barbarca saldırıyı kınıyoruz. Amerika'nın 12 Eylül'den bu yana hedef olduğu en dehşet verici saldırılardan biri olarak gördüğümüz bu saldırının asıl amacının halklar ve inanç toplulukları arasında nefreti ve ayrımcılığı yükseltmek olduğu açıktır.

  "ORTADOĞU COĞRAFYASINDA VE AVRUPA'DA.."

  Ortadoğu coğrafyasında ve Avrupa'da gerçekleştirilen bu tür saldırılara karşı küresel ölçekte demokrasinin, insan haklarının ve temel özgürlüklerin savunulması kaçınılmaz bir görev olarak karşımızda durmaktadır. Kendi kimliği ve ideolojisinden başka hiç kimseye yaşam hakkı tanımayan bu tür yaklaşımların dinsel/mezhepsel ve etnik kimlik referanslarıyla varlığını sürdürmesini ve şiddet yöntemlerini kullanmasını kabul edilemez buluyoruz.

  "CİNSEL YÖNELİMLERİNİ BAHANE EDEREK.."

  Orlando'da cinsel yönelimlerini bahane ederek gerçekleştirilen saldırıyı da bu çerçevede değerlendirdiğimizi bilmenizi isteriz. Saldırı sebebiyle size ve halkınıza başsağlığı diliyor, yaralıların en kısa zamanda sağlıklarına kavuşmasını umut ediyoruz


  Görüş Bildir