Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
379.208
-2.63%
17ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 17 C
  HDP'den bayram mesajı

  HDP'den bayram mesajı

  HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
  • Ajanslar
  • 23.09.2015 - 17:23

  HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ, Kurban Bayramı nedeniyle yayınladığı mesajda barış ve kardeşlik vurgusunda bulundu.

  İKTİDAR UĞRUNA HÜKÜMET GENÇLERİ ÖLDÜRÜYORMUŞ PKK MASUMMUŞ

  "Kurban Bayramı'nı zorlu ve bir o kadar da acı dolu günlerden geçerken karşılıyoruz. İktidar hırsı uğruna her gün gençler toprağa düşerken evlat acısı bir başka ailenin yüreğini yakıyor. Halklarımız arasına nefret tohumları ekiliyor. Ortadoğu beşeri coğrafyası ise insanlığın utanç tablosu barbar ordulara ve bunların iplerini ellerinde tutan iktidar odaklarına karşı varoluş mücadelesi veriyor.

  BARIŞ VE KARDEŞLİK MESAJIMIZI İLETİYORUZ

  Aslında bir inançlar ve halklar bahçesi olması gerekirken adeta bir ateş çemberine dönmüş coğrafyamız için Kurban Bayramı, en başta barış ve kardeşlik demektir. Düşmanlıkların yerini dostluğun, dayanışmanın ve kucaklaşmanın almasıdır. Acı çekenlerin acısına ortak olmaktır. Kurban Bayramı vesilesiyle, coğrafyamızda ve dünyanın dört bir yanında barış ve halkların kardeşliği için edilen duaların kabul olmasını diliyor ve bütün dünya halklarına barış ve kardeşlik mesajımızı iletiyoruz.

  İSLAM ALEMİNİN BAYRAMINI EN İÇTEN DUYGULARIMIZLA KUTLARIZ

  Dileğimiz ve mücadelemiz, Bayram'ın özü olan barışın, kardeşlik ve dayanışmanın hayatın tüm alanlarına hakim kılınması, her gün daha da ağırlaşan savaşın, yerini adil bir barışa bırakmasıdır. Halklarımızla el ele vererek bu coğrafyaya hak ettiği ve özlemini duyduğu barışı, kardeşliği, adaleti ve eşitliği getireceğimize olan inancımızla halklarımızın ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı en içten duygularımızla kutlarız."

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir