Hocaya okutup gelelim diyerek bileziğini çaldılar

Afyonkarahisar'da Dumlupınar Mahallesi'nde sabah saatlerinde durakta minibüs bekleyen 68 yaşındaki Cemile T.'nin yanına gelen 2 erkek, "Oğlunun arkadaşıyız" diyerek sohbete başladı. İkiliden biri, Cemile T.'ye, "Teyze beni tanıdın mı" diye sordu. Cemile T.'nin "Tanıyamadım" demesi üzerine aynı kişi, "Büyük oğlunun arkadaşıyız, senin elinden çok ekmek yedik" diyerek sohbeti sürdürdü.

Hocaya okutup gelelim diyerek bileziğini çaldılar

HAYIR İÇİN PARA VERECEĞİZ DEDİLER

Şüpheliler, Cemile T.'ye, "Teyze bizde hac parası var. Etrafında fakir fukara varsa dağıtalım" diyerek 5 bin lira verdi. Daha sonra 6 bin TL daha vereceklerini söyleyen şüpheliler, Cemile T.'ye üzerinde takı olup olmadığını sordu. Cemile T.'nin, "Kolumda bilezik var" demesi üzerine, "Tamam o zaman, bileziği bize ver, onu hocaya okutup gelelim" diyerek, kadının kolundaki bileziği ve verdikleri 5 bin TL'yi alıp gitti. Bir süre bu kişilerin gelmesini bekleyen Cemile T., dolandırıldığını anlayınca polise şikayette bulundu.

GÖZYAŞLARIYLA ANLATTI

Başından geçenleri gözyaşı içinde anlatan Cemile T., bileziği alan kişinin bir apartmana girdiğini, kendisinin de o apartman önünde beklediğini, ancak kimsenin gelmediğini söyledi. Cemile T. “Benden bileziği aldıktan sonra biri apartmana girdi. Diğeri de 'Eşimi alıp geleceğim' dedi. Uzun süre bekledim. Kimse gelmedi. Yaklaşık 4 bin 500 lira değerinde 30 gram burma bilezikti" dedi.

ŞÜPHELİLER BULUNAMADI

Polis ekipleri, Cemile T.'nın gösterdiği apartmanda arama yaptı, ancak şüphelilere ulaşamadı.