Petrol
114.45
3.00%
Euro
17.5582
0.51%
Dolar
16.3481
-0.10%
Altın
972.67
-0.22%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
489.000
0.15%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Hollanda’dan getirilen Dilara Şahin yoğun bakımdan çıktı

  Hollanda’dan getirilen Dilara Şahin yoğun bakımdan çıktı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Hollanda'dan Türkiye’ye getirilen ve AKUT lösemi tedavisi gören Dilara Şahin yoğun bakımdan çıkarıldı.
  • İHA
  • 24.03.2022 - 00:48
  • Güncelleme : 24.03.2022 - 08:38

  Hollanda’da yaşayan ve AKUT lösemi teşhisiyle gittiği hastanede yoğun bakıma alındıktan sonra doktorları tarafından fişi çekileceği söylenen Dilara Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı sonrası Türkiye’ye getirilmişti.

  Türkiye tarafından gönderilen özel uçakla yurda getirilen Şahin, Siyami Ersek Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınmıştı.

  TÜRKİYE'DE 1.5 AY SONRA YOĞUN BAKIMDAN ÇIKARILDI

  Yaklaşık 1.5 ay süren tedavinin ardından Dilara Şahin yoğun bakımdan çıkarıldı. Tedavisine Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde devam edilen Şahin’in sağlık durumuna ilişki son durumu ise babası Oğuz Şahin anlattı.

  Hollanda’dan getirilen Dilara Şahin yoğun bakımdan çıktı - VİDEO

  DURUMU İYİYE GİDİYOR

  Dilara’nın yoğum bakımdan çıkarıldığını belirten baba Oğuz Şahin şunları söyledi:

  “Bundan yaklaşık 1 ay önceydi sanırım. Kızımızı, Hollanda’dan ciddi ve riskli bir transferle Türkiye’mize getirdik. Çok kötü durumdaydı. Makinalara bağlıydı. Bugüne geldiğimizde ise çok şükür ki durumu iyiye doğru gidiyor. Ümit ve duayla bekliyoruz. İnşallah yakın zamanda daha güzel haberler almayı da diliyoruz.

  Hollanda’dan getirilen Dilara Şahin yoğun bakımdan çıktı #1

  "CUMHURBAŞKANIMIZ VE DOKTORLARIMIZI TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  Allah razı olsun, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sesimizi duymuştu. Kendileri vesile oldular bizi bu duruma getirdiler. Kendilerine sonsuz teşekkürler ediyorum. Geldiğimiz gün bizi aramıştı. Aileden biri gibi konuşarak halimizi hatırımızı sormuştu. Başkanımıza bize bugünü yaşattığın için çok teşekkür ediyorum. Türk doktor ve hemşirelerimize de ayrıca çok teşekkür ediyorum. Elinden gelen her şeyi yapıyorlar. Kızımız kurumaya terk edilmiş bir fidandı. Bu fidanı yeşertmek isteyen herkes elinden geleni yapıyor. Yavaş yavaş da olsa bu fidan yeşerecek. İnşallah yakın zamanda da çiçekler açar diye umut ediyoruz.”

  Hollanda’dan getirilen Dilara Şahin yoğun bakımdan çıktı #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir