Euro
15.2708
1.37%
Dolar
13.4388
0.99%
Altın
766.09
0.63%
Borsa
1.875
0.97%
Bitcoin
768.255
0.83%
13ºC
İstanbul
Güneşli 13 C

  İncirlik'te giriş çıkışlar yasaklandı

  Yeni bir darbe girişimi ihtimaline karşı, İncirlik 10. Tanker Üs Komutanlığı'na giriş ve çıkışlar ikinci bir emre kadar yasaklandı.
  • İHA
  • 31.07.2016 - 02:08
  İncirlik'te giriş çıkışlar yasaklandı

  Adana Emniyet Müdürlüğü Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının 15 Temmuz 2016 tarihindeki gibi darbe girişiminde bulunacağı istihbaratını aldı. Polis hemen o gecede olduğu gibi teyakkuza geçerek bütün polisleri göreve çağırdı.

  Saat 23.00 sıralarında yaklaşık 7 bin polis görev başına gelerek Adana Emniyet Müdürlüğü, Adana Valiliği, Adana Havalimanı, Kürkçüler Cezaevi önünde önlem aldı. Önlemlerin yanı sıra polis darbe girişimine karşılık Adana'da askeri birliklerin önüne de çevik kuvvet, terörle mücadele polislerini gönderip, zırhlı araç ve TOMA'larla önlem aldı.

  DARBE ÜSSÜNDE GİRİŞ-ÇIKIŞ YASAK

  Eski 10. Tanker Üs Komutanı Bekir Ercan Van'ın darbe üssü olarak kullandığı 10 Tanker Üs Komutanlığı bütün giriş çıkışlarında da polis olağanüstü önlemler aldı. 5 TOMA üssün önüne gelirken, çevik kuvvet ve terörle mücadele polisleri uzun namlulu silahlarla giriş ve çıkışlarda beklemeye başladı. Polis ayrıca üsse ikinci bir emre kadar giriş ve çıkışları yasakladı. Dışarıdan üsse girmek isteyen içeri alınmazken, içeriden çıkmaya çalışanlarda dışarı çıkartılmıyor. İncirlik Üssü'nde lojmanda kalan vatandaşlar üsse girmek için geldi ancak polis içeri almadı. İncirlik Üssü'ne giriş ve çıkışların tehlike geçene kadar devam edeceği öğrenildi.

  ABD GENELKURMAY BAŞKANI İNCİRLİK'E GELİYOR

  Öte yandan, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford bugün Türkiye'ye geliyor. Dunford, ziyaret kapsamında Ankara'da ikili temaslarda bulunacağı ve İncirlik Üssü'ndeki Amerikan askerlerini ziyaret edeceği bildirildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir