Euro
10.3095
0%
Dolar
8.7725
0.12%
Altın
492.65
0.36%
Borsa
1.401
-0.43%
Bitcoin
389.827
4.53%
13ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 13 C

  İş adamının haciz oyununu avukat bozdu

  İş adamı Zekeriye Duman'ın aracına konulan haczi, icrada çalışan takip elemanlarıyla anlaşıp ödeme yapmadan kaldırtması pahalıya patladı.
  • Ajanslar
  • 15.06.2016 - 09:35
  İş adamının haciz oyununu avukat bozdu

  İş adamının haciz oyununu avukat bozdu #1

  İcralık olduğu için haciz konulan 2013 model Porsche marka aracını kurtarmak için uğraşan iş adamı Zekeriya Duman, borcunu ödemek yerine ilginç bir yola başvurdu.

  ELEMANLARLA ANLAŞIP ÖDEME YAPMADAN HACZİ KALDIRTTI

  İcra müdürlüklerinde çalışan takip elemanlarıyla anlaşan Duman, aracı üzerindeki üç ayrı haczi hiçbir ödeme yapmadan kaldırttı.

  ALACAKLI AVUKAT FARK ETTİ

  Bu sırada bir alacaklı vekili, bürosundaki bilgisayardan takipçisi olduğu dosyaları incelemeye başladı. Avukat, yaptığı incelemede Zekeriye Duman'dan alacağı karşılığı haczedilen aracın üzerindeki haczin borç ödenmediği halde kaldırıldığını fark etti. Güvenlik kameralarından haczin kaldırıldığı saatlerde, takip elemanlarının, icra memurlarının bilgisayarlarında oturdukları tespit edildi.

  HAKKINDA DAVA AÇILDI

  Araç sahibi Zekeriye Duman ve 3 takip memuru hakkında " rüşvet" ve " bilişim sistemine hukuka aykırı girmek" suçu kapsamında dava açılırken, bilgisayarına otururulmasına izin veren iki icra memurunun hakkında da "haksız çıkar sağlama" iddiasıyla dava açıldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir