Euro
15.5651
0.19%
Dolar
13.8037
0.62%
Altın
788.67
0.27%
Borsa
1.927
0.89%
Bitcoin
703.287
-3.46%
13ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 13 C

  İstanbul'da taksiciler kontak kapatacak

  Taksiciler, "Taksi Çağrı Merkezi" adlı projeyi protesto etmek amacıyla 22 Eylül'de kontak kapatacak.
  • 19.09.2014 - 19:51
  İstanbul'da taksiciler kontak kapatacak

  İstanbul da taksiciler kontak kapatacak #1

  "Taksi Çağrı Merkezi" adlı projeyi protesto etmeye hazırlanan taksiciler, kontak kapatma eyleminin yanı sıra topladıkları imzaları İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne sunacak.

  5 BİN İMZA TOPLANDI

  Türkiye Taksiciler Vakfı'ndan yapılan açıklamaya göre, Taksi Şoförleri Derneği ve Birleşik Taksi Şoförleri Derneği'nin de desteğiyle başlatılan imza kampanyasında, 5 bin imzaya ulaşıldı.

  TAKSİCİLER KONTAK KAPATACAK

  İmzalar, konvoy halinde gelinerek, 22 Eylül Pazartesi günü saat 15.30'da İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne sunulacak. Taksiciler, imzaların sunumu öncesinde düzenleyecekleri kontak kapatma eylemiyle ihaleye tepkisini dile getirecek.

  İMZALARI CUMHURBAŞKANI'NA DA SUNACAĞIZ

  İmzaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da sunacaklarını belirten Türkiye Taksiciler Vakfı Başkanı Güneş Taş, "Amacımız haksız bir ihaleyle projenin İsrailli bir firmaya verilmesini protesto etmektir. Sektörümüzde tekelleşme istemiyoruz. Taksici dostu olduğunu her ortamda dile getiren Cumhurbaşkanımızdan bu haksızlığı gidermesi için destek bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

  İhalenin haksız şekilde İsrailli bir firmaya verildiğini savunan Taş, ihale esnasında taksicilerin görüşüne başvurulmadığını kaydetti.

  TAKSİ ULAŞIMINDA TEKELLEŞME İSTEMİYORUZ

  İstanbul'da 17 bin 500 taksi ile ulaşıma ve İstanbul halkına hizmet ettiklerini anımsatan Taş, şu değerlendirmelerde bulundu:

  "Özellikle İSPARK gibi dev bir kuruluşun şaibeli bir ihale süreciyle tek yüklenici olarak İsrailli firmadan hizmet almak için anlaştığını ilgili firmanın web sitesinden duymak taksici esnafı olarak bizleri yaralamaktadır. Bu kampanyayla amacımız belediye tarafından teknik yeterliliğe sahip yerli ve yabancı firmaların da lisans alarak serbestçe bu işi yapmalarıdır. Bu sayede rekabet artacak kalite gelecek, taksici esnafı ve müşterisi kazanacaktır. Taksi ulaşımı sektöründe tekelleşme istemiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız taksici dostudur, yaşanan süreci hem kendisine anlatacağız hem de topladığımız imzaları sunacağız. Biz devletimiz ve milletimiz için varız."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir