Petrol
96.37
1.53%
Euro
18.3487
0.59%
Dolar
17.9627
0.28%
Altın
1.033
0.98%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
430.973
3.94%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  İstanbul'da yakalanan dolandırıcı: İftar verecektim

  İstanbul'da belediye başkan yardımcılarının adını kullanarak dolandırıcılık yapan şüpheli İ.K.'nın, işadamlarını arayıp sözde iftar vermek için bağış topladığı öğrenildi.
  • 29.07.2014 - 10:48
  İstanbul'da yakalanan dolandırıcı: İftar verecektim

  İstanbul da yakalanan dolandırıcı: İftar verecektim #1

  İstanbul’da polise başvuran bir çok belediye yetkililisi isimleri kullanılanarak esnafın dolandırıldığını söyledi.

  "BİZİM ADIMIZA ARAYIP PARA TOPLUYORLAR"

  İstanbul'un ilçe belediyelerinin yetkilileri "Bizim adımıza arayıp para topluyorlar. Her gün bir çok telefon alıyoruz." dediler. Polis tarafından dolandırıcılık olayıyla ilgili başlatılan soruşturmada önce dolandırılan işadamlarıyla konuşuldu. Şüphelinin kendisini işadamlarına belediye başkan yardımcısı olarak tanıtıp telefon ettiği ve iftar vermek için bağış topladıklarını söyledikleri öğrenildi.

  "MAKBUZU DAHA SONRA SİZE GÖNDERİRİM"

  İşadamlarıyla 7 bin lira 15 bin lira arasında değişen rakamlarda anlaşan şüphelinin hemen parayı almaya geldiğini söylediği belirlendi. Ancak daha sonra tekrar telefon eden şüphelinin "Benim belediyede katılmam gereken çok önemli bir toplantı çıktı. Parayı almaya bir başka arkadaşı gönderiyorum. O ise kimlik numarasını verecek siz parayı ona verin ben makbuzu daha sonra size gönderirim." dediği öğrenildi.

  TAHSİLATI YENİ TANIŞTIĞI ARKADAŞLARINA YAPTIRMIŞ

  Şüphelinin olaylar sırasında kahvede yeni tanışdığı kişileri kandırıp “Bir alacağım var. Sen onu dükkandan alıp gel. T.C. kimlik numarınıda oraya bırakırsın. Benim daha sonra uğrayacağımı söylersin.” diyerek tahsilatları yaptığı belirlendi. Şüphelinin bu yolla binlerce liralık dolandırıcılık yaptığı belirlendi.

  "YAKALAMASAYDINIZ İFTAR VERECEKTİM"

  Polis yöntemini tespit ettiği şüpheliyi yakalamak için önceki gün yaptığı baskında İ.K.'yı gözaltına aldı. Kendisini yakalayan polislere dolandırıcı olmadığını söyleyen şüphelinin "İftar vermek için hazırlık yapıyordum. Tam topladığım paraları bunun için kullanacaktım. Beni yakaladınız." dediği belirtildi. İşlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir