Petrol
113.2
2.00%
Euro
17.6109
0.48%
Dolar
16.6463
0.73%
Altın
975.69
0.71%
Borsa
2552
0.91%
Bitcoin
351.247
-2.44%
23ºC
İstanbul
Çok bulutlu 23 C

  İzmir'de telefon dolandırıcıları yanlış kapıyı çaldı

  Dolandırıcılar, PKK’ya yardım ettiği gerekçesiyle kandırmak istedikleri şahıs eski emniyet müdürü çıkınca kıskıvrak yakalandılar.
  • İHA
  • 24.07.2019 - 17:28
  • Güncelleme : 24.07.2019 - 17:28
  İzmir'de telefon dolandırıcıları yanlış kapıyı çaldı

  FETÖ/PKK gibi terör örgütlerine hesaplarından para aktarıldığı yalanıyla vatandaşları mağdur eden dolandırıcılar, İzmir’de de bu numarayı emekli emniyet müdürü Fikri Özsoy (66) üzerinde denemek istedi.

  TERÖR ÖRGÜTÜ YALANIYLA PARA KOPARMAYA ÇALIŞTILAR

  Kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, Özsoy’un hesabından PKK ve FETÖ terör örgütlerine para aktarıldığını, Konak’ta bulunan bir kuyumcu soygunuyla da Özsoy’un bağlantılı olduğu yalanıyla emekli emniyet müdüründen para koparmaya çalıştı.

  Yaklaşık üç saat süren telefon trafiğinin ardından Özsoy, evine para almak için gelen ve kendisini polis olarak tanıtan şahsı kıskıvrak yakaladı.

  İzmir'de telefon dolandırıcıları yanlış kapıyı çaldı VİDEO

  "SİLAHLA İŞİM OLMAZ DEDİM"

  Kendisini komiser olarak tanıtan bir şahsın sürekli kendisine bilgi almak için sorular sorduğunu belirten Özsoy, “Evde yalnızken kendini komiser olarak tanıtan bir şahıs beni aradı. Tüm bilgilerimi bana söyledikten sonra hesaplarımdan PKK terör örgütüne para aktarıldığını ve Diyarbakır’da bu parayı çekip örgüte götürecek olan kişinin üzerinden de benim kimliğimin çıktığını söyledi. Hesabımdan 49 bin lira çekilmek istediğini belirterek, banka hesaplarımda ne kadar para olup olmadığını sordular. Ben de olayı anladığım için bankalarda param olduğunu söyledim. Bunun dışında evde silahım olup olmadığını sordular. Ben de silahla işim olmaz cevabını verdim.” ifadelerini kullandı.

  İzmir de telefon dolandırıcıları yanlış kapıyı çaldı #1

  TUVALETE GİDİYORUM DİYEREK ZAMAN KAZANDI

  Yaklaşık üç saat süren telefon görüşmesini "Tuvalete gitmem lazım" diyerek noktaladığını ve polise haber verdiğini aktaran emekli emniyet müdürü, “Bu sorularla da yetinmeyip evde ziynet eşyası olup olmadığını sordular. Ben ‘var’ cevabını verince bu kez de FETÖ’nün hesaplarımı kullandığını belirttiler. Konak’ta bulunan bir kuyumcu dükkanında yaşanan bir soygun sebebiyle benim altınlarımı alıp parmak izi karşılaştırması yapacaklarını belirtip Hakan isminde bir polisi göndereceklerini söyledi. Bunu söylerken de kimseye haber vermemem konusunda sıkı sıkıya tembih edildim. Ben de zaman kazanmak için ‘Tansiyon hastasıyım ve tuvalete gitmem gerekiyor’ diyerek telefonu kapattım ve durumu polise ihbar ettim.” dedi.

  İzmir de telefon dolandırıcıları yanlış kapıyı çaldı #2

  KISKIVRAK YAKALADI

  Altınları almaya gelen şahsın polislerden önce gelmesi üzerine şahsı etkisiz hale getiren Fikri Özsoy, “Kısa bir süre sonra zil çaldı. Gelen kişi Hakan olduğunu söyleyince ben silahımı çekip onu yere yatırdım. Yatırdıktan sonra komşular da sesleri duyup geldi ve şahsı etkisiz hale getirdik. Ardından da polis memurlarına teslim ettim.” şeklinde konuştu.

  İzmir de telefon dolandırıcıları yanlış kapıyı çaldı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir