Petrol
110.66
1.42%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
478.404
-0.60%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  Meslektaşlarına fuhuş yaptıran kadın polis gözaltında

  Adana'da ablasına ve 2 kadın polise fuhuş yaptıran kadın polis ihbar üzerine gözaltına alındı.
  • İHA
  • 30.11.2018 - 15:10
  Meslektaşlarına fuhuş yaptıran kadın polis gözaltında

  İsmini vermek istemeyen bir vatandaşın Adana Ahlak Büro Amirliği'ni arayarak ihbarda bulunması üzerine ekipler harekete geçti. İhbarda kadın polis memurunun, küçük kızlar ve kadınlara fuhuş yaptırdığı söylendi. Gelen bu ihbar üzerine başlatılan soruşturma kapsamında bir polis merkezinde görevli kadın polis memuru A.D.’nin telefonu Adana 3. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararıyla dinlemeye alındı.

  Meslektaşlarına fuhuş yaptıran kadın polis gözaltında #1

  SAVCILIK DAVA AÇTI

  Ahlak polisi, dinlemelerde A.D.’nin Adana Adliyesi'nde görevli polis memurları Y.A. ve M.B. ile öğretmen ablası M.B.’ye fuhuş yaptırdığını tespit etti. Bunun üzerine cumhuriyet savcısı, kadın polis hakkında ‘Bir kimseyi fuhuşa teşvik etmek veya yaptırmak veya aracılık etmek veya yer temin etmek’ suçlarından Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açtı.

  Davanın iddianamesinde, kadın polisi arayan C.H., “Adil bey bir arkadaşı vardı o da gelsin diyor" derken, sanık polis A.D.'nin de, "Canım benim yani önceden ayarlamak lazım böyle şeyleri, ben size söyledim bana önceden haber verin gelişinizi" diyerek cevap verdiğine dikkat çekildi.

  Meslektaşlarına fuhuş yaptıran kadın polis gözaltında #2

  TELEFONU DİNLENİLDİ

  Bir başka telefon görüşmesinde de bir erkeğe ait hattı kullanan F.İ.’nin, kadın polise, "İlla polis istiyorum diyor. Senin o yanındaki kızı gösterdim" dediği belirtildi.
  A.D., fuhuş yaptırdığı iddia edilen Y.A.’ya, "Arkadaşlarım hepsi iş adamı öyle deyim yani" derken Y.A.’nın da bir görüşmede A.D.’ye, "Tipine bakarım hangisinin eli yüzü düzgünse ona bakarım, bıktım çünkü  ihtiyarlardan’"dediği kaydedildi.
  A.D.’nin F.İ.’yle arasında geçen konuşmadaysa “Alacağımızı alıp şimdi altın yaptırıyorum” şeklindeki konuşmaları dikkat çekti.

  SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

  Yargılama aşamasında tutuksuz yargılanan sanık kadın polis A.D., suçlamaları kabul etmedi. Telefonda yaptıkları konuşmaların geyik muhabbeti olduğunu öne süren A.D., “Kadın kadına olan muhabbetlerdir bunlar. Ben yanlış bir şey yapmadım. Her bayan maddi durumu yerinde bir erkekle tanışmak isteyebilir. ‘Benim bir çıkarım yoktur artık benim de zoruma gidiyor ben de mi para alsam’ şeklindeki sözlerim şaka amaçlı sözlerdir. Ben 19 yıllık meslek hayatım boyunca onursuzca bir şey yapmadım” dedi.

  Meslektaşlarına fuhuş yaptıran kadın polis gözaltında #3

  2 YIL DENETİM SÜRESİ VERİLDİ

  Müştekiler ise kimseyle cinsel veya menfaat amaçlı görüşmediklerini, sadece arkadaş amaçlı buluştuklarını söyledi. Hakim, kadın polis memuru A.D.’ye her bir müşteki için 1 yıl 11 ay 10’ar günden toplam 5 yıl 10 ay hapis cezası verdi. Daha sonra, bu cezasını erteleyip 2 yıl denetim süresine tabi tuttu.

  Hakim gerekçeli kararında ise, “Sanığın para karşılığı cinsel ilişkiye girilmek üzere mağdurları, kendisi ile irtibata geçen zengin erkeklere temin ettiği, yer ayarladığı, müşteriler ile mağdurları bir araya getirip tanıştırdığı, mağdurları söz konusu erkeklerle bahsi geçen villada buluşturduğu ve cinsel ilişkiye girilmesini sağladığı, mağdurların ve sanığın ekonomik yönden güçlü olan bu erkeklerle kurulan cinsel ilişkiler karşılığında maddi bir menfaat sağladığı anlaşılmıştır” ifadelerine yer verdi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir