Petrol
95.78
-0.84%
Euro
18.1561
-0.57%
Dolar
18.0854
0.04%
Altın
1.016
-0.51%
Borsa
302
0.00%
Bitcoin
387.364
-9.30%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Kapıkule Sınır Kapısı'nda giriş çıkışlar durduruldu

  Edirne Kapıkule Sınır Kapısı'nda sistem yenileme çalışması yapılmasından dolayı giriş ve çıkışlar 12 saat boyunca durduruldu.
  • 17.04.2014 - 01:10
  Kapıkule Sınır Kapısı'nda giriş çıkışlar durduruldu

  Kapıkule Sınır Kapısı nda giriş çıkışlar durduruldu #1

  Edirne'nin Bulgaristan'a açılan Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı Kapıkule Gümrük Kapısı'nda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığının bilgisayar sistemlerindeki çalışma kapsamında yenileme işlemine bu gece başlandı. Sabah 09.00'a kadar sürecek bakım yenileme işlemi nedeniyle çalışma boyunca 12 saat Kapıkule'den giriş ve çıkış yapılmayacağı kaydedildi.

  Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü yetkililerin daha önce duyuru yapmasına rağmen Kapıkule'ye gelen TIR ve diğer araçlar, kapıda kalırken, araçların bazıları Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a gitmeyi tercih etti. Öte yandan Kapıkule Gümrük Kapısında sabaha kadar çalışan görevlilerin bazıları saat 21.00'dan sonra paydos yaparak evlerine döndü.

  TRAFİK POLİSLERİ UYARDI

  Trafik polisleri bekleme yapan araç şoförlerine sabaha kadar Kapıkule'nin kapalı olacağı yönünde sık sık uyarılarda bulundu. Trafik polisleri, kapıda kalan yolcuları en yakın kapı olan Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan çıkış yapabilecekleri yönünde bilgilendirdi.

  Daha önce Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğünün sitesinden ve yapılan haberlerle duyurulmasına rağmen haberi olmayanlar, Bulgaristan'a çıkış için en yakın sınır kapısı olan Hamzabeyli Gümrük Kapısı'na yöneldi.

  Almanya'ya yük taşıyan Vedet Tuncay adlı TIR şoförü Cuma günü Almanya'da olması gerektiğini belirterek, Kapıkule'den geçiş yapamayacak olduğundan zamanında varamayacağını söyledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir