Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
580.285
-1.01%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  Kar görmek için çıktıkları yaylada mahsur kaldılar

  Osmaniye'de, kar görmek için Amanos Dağları eteklerine çıkan ve burada mahsur kalan 200 kişi, yaklaşık 7 saat süren çalışma sonucu kurtarıldı.
  • 11.01.2015 - 05:58
  Kar görmek için çıktıkları yaylada mahsur kaldılar

  Kar görmek için çıktıkları yaylada mahsur kaldılar #1

  Osmaniye ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda vatandaş, kent merkezine 20 kilometre mesafede bulunan Zorkun ve Olukbaşı Yaylası'na kar görmek amacıyla gündüz saatlerinde çıktı.

  YAYLADA MAHSUR KALDILAR

  Saat 16.00 sıralarında kar yağışına yakalanan çok sayıda vatandaş bölgede mahsur kaldı. Olukbaşı, Ayvalıdüzü, Çiftmazı mevkilerinde 50 otomobil içinde bulunan 50'si çocuk 200 kişi yoğun kar yağışı nedeniyle yolda ilerleyemedi. Mahsur kalanların yardım istemesi üzerine bölgeye ilk önce AFAD ekipleri ve İl Özel İdaresinin iş makinaları ve kar temizleme aracı sevk edildi.

  KURTARMA ÇALIŞMASINA ÇOK SAYIDA EKİP KATILDI

  Kurtarma çalışmalarınına daha sonra Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE), Orman işletmesi ve Osmaniye Belediyesi ekipleri de katıldı. Yoldaki karların temizlenmesinden sonra mahsur kalanlar Off-Road araçlarınca AFAD tarafından bölgeye sevkedilen minibüslerle taşınarak kent merkezine getirildi. Bölgede arama tarama çalışmaları sürdürülürken, yollarda tuzlama çalışması başlatıldı. Araçlar ise bulundukları yerlerde bırakıldı.

  Kar görmek için çıktıkları yaylada mahsur kaldılar #2

  200 KİŞİ ÖĞRETMEN EVİNE YERLEŞTİRİLDİ

  Osmaniye gibi bir yerde ilk defa karda mahsur kaldıklarıını belirten vatandaşların yaşadıkları korku ve panik gözlerinden okunuyordu. İl dışından gelen ve kurtarma çalışması sonucu kente getirilen çok sayıda vatandaş öğretmen evine yerleştirildi. Bölgede kurtarma çalışamalarının sürdüğü belirtildi.

  Kar görmek için çıktıkları yaylada mahsur kaldılar #3

  Kar görmek için çıktıkları yaylada mahsur kaldılar #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir