Euro
10.4288
1.16%
Dolar
8.8674
1.2%
Altın
499.22
1.7%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
378.244
3.63%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C
  Karadeniz PKK'ya mezar oldu

  Karadeniz PKK'ya mezar oldu

  Terör Örgütü PKK'nın Karadeniz'e açılarak, uyuşturucu ve göçmen kaçakçılığını Karadeniz üzerinden yapma planı suya düştü. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
  • AA
  • 20.01.2019 - 11:32

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, PKK terör örgütünün Karadeniz bölgesine açılma çabalarıyla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

  "KARADENİZ'DE PKK'YA GEÇİT YOK"

  Süleyman Soylu, "Örgütün iki önemli gelir kaynağı olan göçmen ve uyuşturucu kaçakçılığını da Karadeniz üzerinden yapmaya dönük yeni bir rota oluşturmaya da çalıştılar. Her iki konuda hızlıca önlem aldık ve hem karada hem de denizde bunların, Karadeniz Bölgesi'ne açılmasının önüne geçtik." dedi.

  Karadeniz PKK ya mezar oldu #1

  "ÖRGÜTÜN GÖÇMEN VE UYUŞTURUCU KAÇAKÇILIĞINA DARBE VURULDU"

  Bakan Soylu, "Geçen yıl PKK terör örgütünün Karadeniz Bölgesi'ne, bilhassa buradaki kırsala açılma çabaları söz konusuydu. Aynı çerçevede örgütün iki önemli gelir kaynağı olan göçmen ve uyuşturucu kaçakçılığını da Karadeniz üzerinden yapmaya dönük yeni bir rota oluşturmaya da çalıştılar. Her iki konuda hızlıca önlem aldık ve hem karada hem de denizde bunların Karadeniz Bölgesi'ne açılmasının önüne geçtik." şeklinde konuştu.

  Soylu: PKK'ya darbeyi vurduk VİDEO

  Karadeniz PKK ya mezar oldu #2

  SÖZDE KARADENİZ YAPILANMASI ÇÖKTÜ

  Son dönemlerde Bayburt, Gümüşhane, Giresun ve Trabzon'da yürütülen operasyonlar sonucu, PKK'nın sözde Karadeniz ekibi etkisiz hale getirilmişti.

  Karadeniz PKK ya mezar oldu #3

  EREN'İN KATİLİ DAHİL 22 KİŞİLİK TERÖRİST GRUP ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

  Maçka’da Astsubay Ferhat Gedik ile Eren Bülbül’ü şehit edenlerden biri olan ve terörden arananlar listesinde kırmızı kategoride bulunan ve PKK'nın sözde Karadeniz sorumlusu Mehmet Yakışır, geçtiğimiz temmuz ayında öldürülmüştü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir