Petrol
92.01
-0.36%
Euro
18.2484
0.02%
Dolar
17.9636
0.28%
Altın
1.022
0.06%
Borsa
2954
1.39%
Bitcoin
425.116
-1.57%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Kars Kafkas Üniversitesi'nde balık ağlı önlem alındı

  Kars Kafkas Üniversitesi'nin bazı fakültelerinde karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgalar yüzünden katlar arasında boşluklar balık ağlarıyla kapatıldı.
  • 17.04.2014 - 11:30
  Kars Kafkas Üniversitesi'nde balık ağlı önlem alındı

  Kars Kafkas Üniversitesi nde balık ağlı önlem alındı #1

  Kars Emniyet Müdürlüğü'nün isteği üzerine, Eğitim ile İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri'nin bulunduğu 5 katlı binada uygulanan ağlı önlemle üst katlardan alt katlardakilerin üzerine herhangi bir şeyinin atılması ve öğrencilerin kavga sırasında merdiven boşluğundan düşme ihtimali önlenecek.

  25 ÖĞRENCİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

  Bir süre önce üniversitede çıkan olaylarda bir kişi tutuklandı 2 kişi bıçakla yaralandı ve 25 kişi gözaltına alındı.Diğer yandan; Vali Eyüp Tepe, MHP ve BDP il başkanları ile toplantı yaparak üniversitede yaşanan olayların bir daha tekrarlanmaması için sağduyu çağrısında bulunulmasını istedi.

  Kars Kafkas Üniversitesi nde balık ağlı önlem alındı #2

  "ÖLSELER, KATİL OLSALAR PİŞMAN OLURLAR"

  Vali Eyüp Tepe, "Benim değerlendirmem, her ne kadar armudun sapı, üzümün çöpü gibi bahaneler olsa da bu olayların seçimin devamı olduğunu düşünüyorum. Yöneticiler olarak bu olaylara izin vermeyeceğiz. Yaşanan tatsız olaylar, yaralanmalar var ve daha kötüsü olabilirdi. Allah korusun ölseler ya da katil olsalar pişman olurlar. Ancak pişmanlık fayda etmeyecek. Olay eskisi gibi sağ, sol, Alevi, Sünni, Kürt, Türk muhabbetine gelince olayın boyutu değişiyor.

  Kars Kafkas Üniversitesi nde balık ağlı önlem alındı #3

  "BUNDAN SONRAKİ SÜREÇ ADLİ VE İDARİ OLARAK İLERLEYECEK"

  Gençlerin bu tartışmalarına iştirak ederek var olan bu huzuru bozmamaları gerekiyor. Biz ilgili taraflara uyarımızı yaptık, müsamaha olmayacak. Bundan sonraki süreç, adli ve idari olarak ilerleyecek" diye konuştu.

  Kars Kafkas Üniversitesi nde balık ağlı önlem alındı #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir