Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.335
0.24%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C

  Kastamonu'dan dönen itfaiye eri: Sadece anlatılanlarla yıprandık

  Bozkurt ilçesindeki sel felaketi sonrası yardım ve kurtarma çalışmalarına destek amacıyla bölgeye giden Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, yaşadıklarını anlattı.
  • DHA
  • 19.08.2021 - 01:42
  Kastamonu'dan dönen itfaiye eri: Sadece anlatılanlarla yıprandık

  Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde meydana gelen sel felaketi sonrası Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, görevlendirme ile bölgeye gönderildi. Bölgedeki kurtarma ve arama çalışmalarına katılan ekip Bolu'ya döndü.

  AİLELERİ VE ARKADAŞLARIYLA HASRET GİDERDİLER

  İtfaiye ekibi için Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü'nde karşılama töreni düzenlendi. Ekipte görev yapan itfaiye erleri Sercan Subay, Suat Göltekin ve Bahattin Küpeliğlu, Karaçayır Mahallesi’ndeki İtfaiye Müdürlüğü’nde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, mesai arkadaşları ve aileleri tarafından karşılandı. İtfaiye erleri, ailelerine ve mesai arkadaşlarına sarılarak hasret giderdi.

  Kastamonu'dan dönen itfaiye eri: Sadece anlatılanlarla yıprandık-Video

  BAŞKAN ÖZCAN: "ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN"

  Karşılama töreninde konuşan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 3 kahraman itfaiyeciye Bolu halkı adına teşekkür ederek, "Çok teşekkür ediyoruz Bolu halkı adına, Türk milleti adına. Çok büyük gayretlerinizin olduğunu biliyorum. 60 civarında arama-kurtarma çalışmasına katılmışsınız. Allah razı olsun sizlerden.” dedi. Başkan Özcan daha sonra bölgedeki gelişmeler hakkında bilgiler aldı.

  Kastamonu dan dönen itfaiye eri: Sadece anlatılanlarla yıprandık #1

  "ÇOCUKLARIMIZA SARILABİLİYORUZ AMA.."

  İtfaiye erlerinden Sercan Subay, bölgede yaşadıklarını anlatırken, gözyaşlarına hâkim olamadı. Subay, "Bozkurt tamamen sele kapılmış. Çok kötü durumda. Yani biz çocuklarımıza sarılabiliyoruz ama belki orada mezarı bile olmayacak çok kişi var.” diye konuştu.

  Kastamonu dan dönen itfaiye eri: Sadece anlatılanlarla yıprandık #2

  "SADECE ANLATILANLARLA YIPRANDIK"

  Bölgede yaşadıklarından bahseden Subay, "Perşembe gece 23.00 gibi hareket ettik. Giderken yollar çok kötüydü. Sabah bölgeye vardığımızda anlatılmayacak kadar çok kötü bir durumla karşılaştık. İnsanlar şoktaydı. Herkes yardım bekliyordu. Kurtarma-tahliye çalışması yaparken, oradaki insanlar anlatıyor; ‘sele kapılarak çığlıklar içinde gittiler’ diyor. Yani biz bunları yaşamadan, sadece anlatılanlarla yıprandık. Bir de oradakileri düşünün… Zor, çok zor… Elimizden geleni yaptık, gücümüz yettiğince… Bozkurt zor durumda” diye konuştu.

  Kastamonu dan dönen itfaiye eri: Sadece anlatılanlarla yıprandık #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir