Petrol
112.15
0.20%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
480.586
-0.26%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Kemerle döven kocasını affeden kadın devlete seslendi

  Adana’da kendisini kemerle döven kocası cezaevine giren kadın, "Ben kocamı affettim, devlet de affetsin. 10 yıl hapis cezası çok ağır olacak." dedi.
  • İHA
  • 15.01.2018 - 11:01
  Kemerle döven kocasını affeden kadın devlete seslendi

  Adana'da Seyhan ilçesi, Namık Kemal Mahallesi'nde iddiaya göre, işsiz Ömer B. (25) kendisinden çalışmasını isteyen eşi Aysel B.’yi kemerle dövdü. 8 Kasım tarihinde yaşanan olayda, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, olayın duyulması üzerine şüpheli kocanın gözaltına alınması kararı verdi.

  Kemerle döven kocasını affeden kadın devlete seslendi #1

  10 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

  Bir süre sonra gözaltına alınıp çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanan zanlı hakkında "kadına şiddet uygulayıp, eziyet etmekten ve hakaretten" 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Hala cezaevinde bulunan zanlı, 17 Ocak 2018 tarihinde ilk duruşmasına çıkacak.

  "SİNİRLENDİĞİM İÇİN ŞİKAYETÇİ OLDUM"

  Eşi tarafından kemerle dövülen Aysel B., olaydan sonra sıcağı sıcağına sinirlendiği için şikayetçi olduğunu ve eşinden boşanmak istediğini ancak bebeğiyle çok zor günler geçirdiğini, mağdur olduğunu söyleyerek, "O gün kahvaltı yapıyorduk eşim 15 gün önce haksız yere işten çıkarıldığı için biraz psikolojisi bozulmuştu. Ben de üzerine gittim ’neden çalışmıyorsun, git iş bul’ dedim. Çünkü evimiz kira ve çalışması gerekiyordu. ’Çalışmazsan ailene söyleyeceğim’ dedim, bunu duyunca sinirlendi. Ben de karşılık verince 1 tane vurdu ve sonra gitti. Gittikten sonra kayınvalidemi aradım o da bana ’seni dövüyorsa polisi ara’ dedi. Ben de polisi aradım, eşim tekrar gelip ’polisi neden arıyorsun’ dedi. Kemerle koluma ve bacağıma vurdu sonra odadan çıktı ben de çocuğumu da alıp yatak odasına gittim kapıyı kilitledim. Tekrar geldi ’çık sakinleş konuşalım’ dedi, ben de ’hayır konuşmak istemiyorum’ dedim. Sonra kapıyı açtım ’polisler gelip seni götürecek’ dedim o da evden gitti. Sonrasında polisler gelince eltimle birlikte karakola gittik." dedi.

  "BİR DAHA YAPMAYACAĞINI SÖYLEDİ"

  Eşi kendisini döverken bebeğinin kucağında olmadığını, emzirip yan tarafa koyduğu sırada kendisini dövdüğünü anlatan Aysel B. şöyle devam etti:
  "Bu bizim ilk kavgamız ve 1.5 yıllık evliyiz. İlk kavgamızda 10 yıl hapis istendi bunu hak etmiyor bence çok ağır oldu çıkmasını istiyorum. Gerçekten mağdurum çocuğum da 4 aylık, çok zor durumdayım ben eşimi seviyorum biz barıştık zaten çıkmasını istiyorum. Ben onu affettim yani ilk hatası olduğu için bir daha da yapmayacağını söyledi.

  "OLAY FAZLA BÜYÜTÜLDÜ"

  Bu olay fazla büyütüldü yanlış anlaşılmalardan da kaynaklandı. Ben affettim devlet de affetsin kamu davasının kaldırılmasını istiyorum eşimin erken tahliyesini istiyorum."

  Kemerle döven kocasını affeden kadın devlete seslendi #2

  "DEVLET KADINI KORUYOR AMA BİRAZ YANLIŞ OLDU"

  Ekonomik olarak çok zor durumda olduğunu, çocuğunun da hasta olduğunu belirten Aysel B., "Eşimle telefonda görüştüm çok üzgün olduğunu ve pişman olduğunu söyledi. Bir daha asla böyle bir şey yapmayacağını, düzeldiğini, orada hatasını anladığını söyledi ve ’beni affet’ dedi. Zaten içeriye girmeden önce de kendini affetmem için bana mesajlar atmıştı ama ben içeride birkaç gün yatar aklı başına gelir dedim ama bu kadar olayların büyüyeceğini bilemedim. Devlet kadını koruyor ama biraz yanlış oldu ben çıkmasını talep ediyorum inşallah sesimi duyarlar çünkü çok büyük bir mağduriyet içerisindeyim." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir