Keşanlı Şefika'dan Erdoğan'a teşekkür

şefika nur debreli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ankara'daki Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin açılış töreninde, yaklaşık bir yıl önce bir kız öğrenci ile yaşadığı diyalogdan bahsetti.

Erdoğan'ın bahsettiği kız öğrenciye ulaşan AA muhabiri 19 yaşındaki Şefika Nur Debreli'ye o anısını sordu. Debreli, yaklaşık bir yıl önce mitingi sırasında talebini ilettiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, ilçeye imam hatip lisesi yaptırdığı için teşekkür etti.

"DURUMU MİTİNGDE KENDİSİNE İLETTİM"

Şefika Nur Debreli, Erdoğan ile görüşmesini şöyle anlattı;

"Hiçbir sosyal aktivitemiz, kendimize ait hissettiğimiz bir sınıf, koridor, ortamımız yoktu. Yetersiz bir okuldu ve eksiklerimiz çoktu. Bunun farkına vardık. Ben sadece öncü oldum.

Erdoğan, yaklaşık bir yıl önce ilçeye mitinge geldiğinde, erkenden alana gittim ve en önde yerimi aldım. Miting esnasında 'Başbakanım' diye seslendim, bana baktı ve 'Efendim' dedi. 'Size bir şey söylemek istiyorum, gelir misiniz' dedim. 'Birazdan yanına geleceğim' dedi ve geldi. İmam hatip hakkındaki sıkıntılarımızı birkaç cümleyle belirttim ve 'Size özel bir durumumu da anlatmak istiyorum' dedim. 'Tamam. Adını, soyadını ve numaranı ver' dedi.

BİR SONRAKİ GÜN BENİ ARADI

Bunun üzerine hemen güvenlik görevlileri bilgilerimi aldı. Bir sonraki gün telefonda konuştuk. Önce biraz sohbet ettik. Sonra derdimi anlattım. O, hemen bir hayırsevere talimat vereceğini, iyi bir yerleşke üzerinde güzel bir imam hatip lisesi yapılacağını söyledi. Ben de teşekkür ettim."