Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
414.622
0.20%
24ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 24 C

  Kocaeli'de kar kalınlığı 3 metreye ulaştı

  Kocaeli'de kar kalınlığı 3 metreye ulaşırken, Kartepe'de de elektrik kesintileri nedeniyle kayak pistleri kapatıldı.
  • 08.01.2015 - 17:04
  Kocaeli'de kar kalınlığı 3 metreye ulaştı

  kartepe

  Kocaeli'nin Kartepe İlçesi'ne bağlı Maşukiye bölgesinden çıkılan ve henüz 5. kilometresinde 1.5 metre kar olan Kartepe'de işletmecilerin yüzü gülüyor.

  ELEKTRİKLER KESİLDİ

  Ancak yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik direklerinde ve tellerde devrilme ve kopmalar meydana gelince, Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş (SEDAŞ) elektrikleri kesti. Başta 1650 metre yükseklikte bulunan Green Park Kartepe Otel olmak üzere bu bölgedeki işletmeler de elektriksiz kaldı.

  KAYAK PİSTLERİ KAPATILDI

  Otelin jenaratörü ancak aydınlatma ve diger hizmetler için yeterli olduğundan telesiyejlerin bulunduğu alana buradan enerji verilemeyince kayak pistleri bugün kapatıldı. Otelde müşterilerle otel yöneticileri arasında bu yüzden sık sık tartışmalar yaşandı. Kartepe yolundaki 100'e yakın işletme de elektrik kesintilerinden yakındı.

  Kocaeli de kar kalınlığı 3 metreye ulaştı #2

  YENİ YILDA 50 KESİNTİ

  Kar yağışı ile birlikte başta İstanbul olmak üzere diger bölgelerden gelen vatandaşların uğradığı ve ihtiyaçlarını giderdiği işletme sahipleri yılbaşından bu yana sadece bu bölgede yaklaşık olarak 50 kez enerji kesildiğini ve SEDAŞ yetkililerine bildirilmelerine rağmen uzun süre gelmediklerini ileri sürdüler.

  Kocaeli de kar kalınlığı 3 metreye ulaştı #3

  ELEKTRİK DİREKLERİ DEVRİLDİ

  İşletme sahiplerinden Ayhan Çelebi uzun yıllardır ilk kez bu kadar kar yağdığını ve çok müşteri geleceğini düşündüklerini ancak elektrik kesintilerinin buradaki esnafı bezdirdiğini ve jeneratörlerle enerji ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştıklarını söyledi. SEDAŞ yetkilileri ise bir çok elektirik direklerinin ve kabloların kar nedeniyle devrildiğini söyledi.

  Kocaeli de kar kalınlığı 3 metreye ulaştı #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir