Euro
8.8212
0.35%
Dolar
7.3358
0.55%
Altın
407.34
0.78%
Borsa
1.53
0.19%
Bitcoin
357.794
2.48%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C
  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor

  Profesyonellik anlamında son yıllarda önemli adımlar atan Türk ordusunda yetiştirilen komandolar teröristlere korku salıyor.
  • AA
  • 15.10.2018 - 07:44
  • Güncelleme : 15.10.2018 - 11:27

  Güneydoğu Anadolu Bölgesinde motorlu piyade taburlarının komando taburlarına dönüşmesi ile terörle etkin mücadele yürüten kahraman komandolar, PKK'lı teröristlere adeta nefes aldırmıyor.

  TÜRK ORDUSU PROFESYONELLİK ANLAMINDA BÜYÜK DÖNÜŞÜM YAŞIYOR

  Terör ve her tür tehdide karşı etkili mücadele yürütülmesi amacıyla motorlu piyade tugaylarının komando tugayı olarak yapılandırılması yönünde alınan karar doğrultusunda, Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığınca yürütülen çalışmalar sonucu profesyonellik anlamında büyük dönüşüm yaşandı.

  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor #1

  Dönüşümü yapılan taburlarda gece gündüz demeden terörle etkin mücadele yürüten kahraman komandolar, kırsalı adeta teröristlere dar etti.

  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor ViDEO

  TAKİP, TESPİT VE İMHA HAREKATI

  Sözleşmeli er, uzman çavuş ve astsubaylardan oluşan komandolar, aldıkları zorlu eğitimlerin ardından teröre karşı profesyonel şekilde mücadele ediyor, ihtiyaç duyulan bölgelerde de takip, tespit ve imha harekatları gerçekleştiriyor.

  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor #2

  Tam donanımlı son teknoloji malzeme ve teçhizatlarla güçlendirilen komandolar, teröristlere karşı amansızca yürütülen operasyonlarda başarı sağlıyor.

  HER DAİM HAZIR BEKLİYORLAR

  Operasyon emri için her daim hazır bekleyen komandolar, tehdidi uzaktan karşılayarak teröristi yerinde tespit edip, etkisiz hale getiriyor.

  Bu kapsamda kurulan Şırnak'taki 6. Komando Tugayına bağlı 1. Komando Taburunda görevli komandolar, Gabar, Cudi ve Bestler Dereler bölgelerindeki PKK'lı teröristlere göz açtırmıyor.

  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor #3

  Operasyonlarda en gelişmiş silah ve teçhizatı kullanan komandolar, her türlü hava ve arazi şartlarında gece gündüz demeden görevlerini başarıyla yerine getiriyor.

  Gabar, Cudi ve Bestler Dereler bölgelerindeki PKK'lı teröristlere korku salan, bulundukları yerden hareket dahi edemeyecek duruma getiren komandolar, bölgenin güvenliğini sağlayarak dosta güven veriyor, düşmana korku salıyor.

  TERÖRİSTLER KAÇACAK DELİK ARIYOR

  Her türlü hava ve arazi şartlarında görevlerini başarıyla yerine getiren komandolar, teröristlerin gizlendikleri ve barındıkları mağaraları bir bir imha ediyor.

  Operasyon emri ile belirlenen harekat planı doğrultusunda gerekli donanımla araziye intikal eden güvenlik güçleri, belirlenen hedeflere yapılan atışların ardından arazide arama tarama faaliyeti gerçekleştiriyor.

  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor #4

  Terör örgütü PKK'ya yönelik kararlılıkla yürütülen mücadelede önemli görev üstlenen komandolar, gerçekleştirdikleri hava destekli operasyonlarla terör örgütüne ağır darbe vuruyor.

  Çalışmalar sonucu tespit edilen hedefler gece ve gündüz havan topu, tank ve uçaksavarlarla vuruluyor.

  Verilen tüm görevi üstün vazife anlayışı ile yerine getiren komandolar, operasyonlarda milletin destek ve dualarını arkasında hissediyor.

  SON TEKNOLOJİYE SAHİP SİLAHLAR KULLANILIYOR

  Teröristleri tespit etmek için Türk savunma sanayinin öncü kuruluşu ASELSAN'ın mühendisleri tarafından üretilen Çok Rotorlu İnsansız Uçan Sistemi kullanılırken MK-19 otomatik bomba atar, tek atışta hedefi 1.400 metreden vurabilen keskin nişancı silahı Accuracy, 12,7 milimetre uçaksavar, 120 milimetrelik havan, PKMS makineli tüfek ve milli piyade tüfeği MPT-76 ile bölgedeki üs bölgelerinin güvenliği sağlanıyor.

  Kahraman komandolar, yurt içinde ve yurt dışında verilecek her türlü göreve hazır olduklarını belirterek vatan savunmasında kararlılık mesajı veriyor.

  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor #5

  Komandolar dağlarda teröristlere göz açtırmıyor #6

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir